SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dziennikarz TVN wydał książkę

W środę, 12 października swoją premierę miała książka Jacka Pałasińskiego - "Papież już nie umrze...".

Dziennikarz tvn i tvn24, opisuje kulisy pracy mediów w ostatnich dniach choroby i życia Jana Pawła II.

Od 1 lutego do 2 kwietnia 2005 r. Jacek Pałasiński dzień po dniu relacjonował wydarzenia, pozostające w centrum uwagi całego świata: chorobę i ostatnie dni życia Jana Pawła II. W książce sugestywnie przekazuje atmosferę tamtych dni, nastroje w Watykanie, w Rzymie i wśród wielonarodowego tłumu pielgrzymów. Dysponując nigdy wcześniej niepublikowanymi informacjami opisuje, kto i w jaki sposób usiłował leczyć Papieża. Pokazuje też kulisy funkcjonowania administracji watykańskiej i trudności pracy dziennikarza wobec blokady informacyjnej, którą trudno było przełamać nawet Polakom, nadającym z Watykanu w krytycznych lutowych i marcowych tygodniach 2005 roku.

Jacek Pałasiński teatrolog i dziennikarz, od 1977 r. działacz opozycji przedsolidarnościowej, od grudnia 1981 r. mieszka w Rzymie. Po 1990 r. dziennikarz Radia ZET, Rzeczpospolitej, Wprost. Autor reportaży z 30 krajów świata i niezliczonych korespondencji z Włoch. Członek Zarządu Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej we Włoszech. Autor książek „Express Méditarranée czyli podróż po Morzu Śródziemnym i okolicach” oraz „Wprost z oblężonej świątyni”. Obecnie dziennikarz TVN24.

"Papież już nie umrze" to również jedyna w swoim rodzaju opowieść o warsztacie dziennikarza telewizyjnego; o pracy ramię w ramię z najsłynniejszymi reporterami świata; o zmaganiach z opornymi technologiami, walce o pierwszeństwo przed innymi środkami masowego przekazu i o najlepsze miejsce do nadawania wiadomości, na które Polacy tak bardzo wówczas czekali. W niesprzyjających często okolicznościach Jacek Pałasiński, wspomagany przez świetny zespół realizatorów, potrafił ubiec kolegów z wielkich światowych sieci telewizyjnych w bezustannym wyścigu do jak najszybszej i rzetelnej informacji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dziennikarz TVN wydał książkę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl