SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

e-Izba rozpoczyna formalną działalność

W Krajowym Rejestrze Sądowym powstał prawomocny wpis Izby Gospodarki Elektronicznej. Została ona założona przez podmioty branży internetowej, w tym przez sklepy internetowe, platformy e-commerce, operatorów płatności online, firmy świadczące usługi społeczeństwa informacyjnego oraz udostępniające w sieci treści cyfrowe.

e-Izba rozpoczyna formalną działalność

Izba Gospodarki Elektronicznej (e-Izba) jest podmiotem, który reprezentuje branżę e-commerce. Jej celem jest rozwój polskiego rynku usług świadczonych drogą elektroniczną, poprzez identyfikację potrzeb, edukację i wymianę know-how, a także przez skuteczne reprezentowanie wspólnych interesów branży przed administracją rządową.

e-Izba powstała w styczniu br. z inicjatywy 34 podmiotów. Następnie poparcie dla niej wyraziło 110 członków założycieli. Wśród sygnatariuszy statutu e-Izby znajdują się duże firmy, mali i średni przedsiębiorcy, a także start-upy. Obsługą prawną przy rejestracji e-Izby zajmowała się kancelaria prawnicza Włodzimierz Głowacki i Wspólnicy.

W ramach e-Izby operacyjnie od stycznia 2013 r. działa e-Commerce Polska. W tym czasie zrealizowano kilka projektów, m.in. powstała Szkoła e-Commerce Polska, w ramach której przeprowadzono serię szkoleń edukacyjnych dla branży. Podjęta została też współpraca z uczelniami wyższymi, przy współpracy z ośrodkiem badawczym Gemius opracowany został raport "e-commerce w Polsce 2012 - Gemius dla e-Commerce Polska", a w ramach prac grup merytorycznych przygotowano branżowe standardy, w tym "Przepis na ciasteczka" oraz stanowisko izby dotyczące Zielonej Księgi. Ponadto stworzony został "Dekalog Bezpiecznych Zakupów Online”, który stał się preludium do kampanii "Kupuję w Internecie".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: e-Izba rozpoczyna formalną działalność

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl