SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

EBOR może dokapitalizować Meritum Bank kwotą 14 mln euro

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) rozważa dofinansowanie Meritum Banku kwotą do 14 mln euro. Byłaby to część większego pakietu finansowego o wartości 34 mln euro.

EBOR może dokapitalizować Meritum Bank kwotą 14 mln euro

Pozyskane środki zostaną przeznaczone na dokończenie procesy restrukturyzacji, zwiększenie portfela kredytowego i poprawę dochodowości.

EBOR podał, że proces restrukturyzacji ma być wsparty przez nowego prywatnego inwestora, dziś nieobecnego jeszcze w Europie Środkowo-Wschodniej.

Pod koniec czerwca bank odstąpił od planowanej oferty emisji akcji i debiutu na rynku NewConnect, gdyż emisja nie osiągnęła minimalnego progu pozwalającego na realizację zakładanej strategii w całości.

Bank poinformował wówczas, że planuje kontynuację w kolejnych miesiącach prac nad projektem pozyskania dodatkowych środków w celu realizacji planów wejścia na nowe obszary usług (z wyłączeniem rozwoju oferty kapitałochłonnych kredytów mieszkaniowych),  jednocześnie kontynuując realizację bieżącej strategii.

Meritum Bank specjalizuje się w obsłudze klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm, o przychodach poniżej 1 mln euro. Jego aktywa na koniec 2009 r. wyniosły 149 mln euro, plasując bank na 36 pozycji.

Od 2007 r. głównym akcjonariuszem banku jest fundusz Innova Capital, który obecnie posiada 95% akcji spółki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: EBOR może dokapitalizować Meritum Bank kwotą 14 mln euro

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl