SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Edward Miszczak od połowy stycznia 2023 r. wiceprezesem i dyrektorem programowym Polsatu

Telewizja Polsat oficjalnie potwierdziła, że Edward Miszczak obejmie w Polsacie stanowisko wiceprezesa zarządu i dyrektora programowego. Były szef programowy TVN pracę w spółce rozpocznie 16 stycznia 2023 br. Nina Terentiew ma przejść do rady nadzorczej.

Oficjalną informację o dołączeniu Miszczaka do Polsatu podano w czwartek w komunikacie. Pierwszy raz o tym, że były dyrektor programowy TVN może przejść do Polsatu, pisaliśmy już w czerwcu br. O tym, że tak na pewno się stanie, informowaliśmy w listopadzie br.

Poza byciem dyrektorem programowym Polsat Miszczak będzie wiceprezesem spółki. Dołączy do zarządu, którym kieruje Stanisław Janowski. Zasiadają w nim też Piotr Fajks, Katarzyna Wyszomirska-Wierczewska, Adam Nowe i Janusz Pliszka.

Nina Terentiew, która obecnie jest dyrektor programową i także członkiem zarządu Telewizji Polsat, zakończy pełnienie tych funkcji i wejdzie w skład rady nadzorczej spółki. Terentiew do Polsatu dołączyła w 2006 r., a dyrektor programową została w 2007 r. Wcześniej pracowała w TVP2.

Edward Miszczak z TVN Warner Bros. Discovery rozstał się w czerwcu br., po 25 latach pracy.  - W życiu każdego przychodzi taki moment, że mimo sukcesów odczuwa się potrzebę zmiany. Dlatego podjąłem decyzję o odejściu, ale ludzie i to wyjątkowe miejsce zawsze będą w moim sercu - napisał żegnając się z firmą.

Aktualnie przebywa na okresowym zakazie pracy u konkurencji, który trwa około pół roku.

Jak niedawno informowaliśmy z powodu oczekiwania na nowego dyrektora programowego Polsat wstrzymał większość decyzji programowych dot. głównej anteny dotyczących wiosennej ramówki 2023 roku. Chwilowo również wstrzymał rozmowy z producentami, zwłaszcza odnośnie nowych programów. Jednocześnie ruszyły prace nad programem śniadaniowym, który miałby w przyszłym roku trafić do ramówki stacji.

Edward Miszczak przed 25 lat w TVN

Edward Miszczak w TVN Warner Bros. Discovery jako członek zarządu i dyrektor programowy był odpowiedzialny za flagowy kanał TVN, połączone portfolio rozrywkowych kanałów tematycznych i naziemnych oraz za produkcję treści programowych. Funkcję dyrektora programowego TVN pełnił od 1998 roku. Wcześniej współtworzył rozgłośnię RMF FM, pracował też w Radiu Kraków. Miszczak ukończył historię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Naukę na uczelni łączył z pracą w radiu studenckim.

Cała grupa Cyfrowy Polsat, do której oprócz spółek mediowych należą m.in. Polkomtel i Netia, w zeszłym kwartale przy wzroście przychodów o 3 proc. do 3,27 mld zł zanotowała 839,6 mln zł skorygowanego zysku EBITDA. Średni przychód miesięczny od abonenta zwiększył się o 3,9 proc. do 71,3 zł, a od klienta usług prepaidowych - o 9,1 proc. do 17,9 zł.

Dołącz do dyskusji: Edward Miszczak od połowy stycznia 2023 r. wiceprezesem i dyrektorem programowym Polsatu

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bvc
Szkoda Polsatu.
odpowiedź
User
Nhl
To już nie będzie ten sam dobry Polsat ☹️Brak słów... Ciekawe kogo przyciągnie z TVN...
odpowiedź
User
m.
Idzie młodość
odpowiedź