SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ekipa Friza bez dywidendy. Szykuje film fabularny o maturzystach

Spółka zależna Ekipa Holding przygotowuje się do produkcji pełnometrażowego filmu fabularnego z udziałem influencerów, opowiadającego o życiu maturzystów. Ekipa Holding, której głównym akcjonariuszem jest Karol Wiśniewski (Friz) zamierza nie wypłacać dywidendy z zeszłorocznego zysku.

Karol „Friz” Wiśniewski, fot. screen z InstagramaKarol „Friz” Wiśniewski, fot. screen z Instagrama

W komunikacie Ekipa Holding podano, że jej spółka zależna Laniakea Pictures zakończyła istotny etap przygotowań do rozpoczęcia produkcji filmu pełnometrażowego z udziałem influencerów, z fabułą opartą na życiu maturzystów.

Spółka złożyła wniosek o dofinansowanie realizacji z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej, w ramach tzw. zachęt. Wniosek przeszedł ocenę formalną i czeka na rozpatrzenie.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Decyzje w zakresie środków powinny pojawić się w drugiej połowie roku. Koszty produkcji i marketingu filmu szacowane są na ok. 17 mln zł brutto, przy czym koszty te poniesione zostaną także w części przez dystrybutora filmu, a także w przypadku ich pozyskania - zewnętrznych inwestorów - opisano.

Zdjęcia do filmu mają ruszyć w lipcu br. Premierę zaplanowano na 2025 rok: najpierw film ma być wyświetlany w kinach, a potem pojawić się na wybranej platformie streamingowej.

Ekipa Holding ma nie wypłacać dywidendy

20 czerwca odbędzie się natomiast walne zebranie akcjonariuszy Ekipa Holding podsumowujące ub.r. W projektach uchwał zapisano, że 1,83 mln zł jednostkowego zysku netto osiągniętego przez spółkę w całości zostanie przeznaczone na pokrycie wcześniejszych strat.

Natomiast straty w wysokości 1,02 mln zł zanotowane do 2022 roku mają zostać pokryte z kapitału zapasowego.

W ujęciu skonsolidowanym Ekipa Holding w ub.r. wypracowała wzrost przychodów z 26,84 do 55,58 mln zł i zysku netto z 1,16 do 7,88 mln zł. Z kolei w pierwszym kwartale br. zwiększyła przychody o 92 proc. do 12,65 mln zł, a jej zysk netto wzrósł z 811,9 tys. do 1,01 mln zł.

Głównym akcjonariuszem spółki jest Karol Wiśniewski, lepiej znany jako Friz, który ma 41,21 jej akcji. 19,68 proc. walorów należy zaś do prezesa firmy Łukasza Wojtycy.

CZYTAJ TEŻ: Ekipa Friza się pogodziła

W poniedziałek przed południem akcje Ekipa Holding drożały o 5,4 proc. Przy czym kurs nadal był 19 proc. niżej niż rok wcześniej. Przy cenie 3,30 zł kapitalizacja firmy wynosi 134,66 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Ekipa Friza bez dywidendy. Szykuje film fabularny o maturzystach

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Yhym
Gdzie te miliardy? :)
odpowiedź
User
xxxx
mój karolek
odpowiedź
User
miś społeczny
Jak widzę ten szczery uśmiech zniekształcony przez aparat, to mi się drobne w kieszeni nie zgadzają.
odpowiedź