SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Menedżer Ekipy o spadku kursu BBI: bzdura totalna, nie skupiamy się na tym

- Dla nas ten kurs to bzdura totalna i nie skupiamy się na tym. Nasze akcje będą zablokowane a my skupiamy się na operacyjnej - napisał Łukasz Wojtyca, menedżer youtuberskiej Ekipy, o cenie akcji Beskidzkiego Biura Inwestycyjnego, z którym Ekipa Holding ma się połączyć, żeby wejść na giełdę.

Karol „Friz” Wiśniewski, fot. screen z InstagramaKarol „Friz” Wiśniewski, fot. screen z Instagrama

Połączenie Ekipy Holding z notowanym na bocznym rynku warszawskiej giełdy Beskidzkim Biurem Inwestycyjnym zapowiedziano na początku lutego br. Dla Ekipy do sposób na debiut na stołecznym parkiecie.

Zapowiedziano, że fuzja firm ma nastąpić „przez przejęcie zgodnie z art. 492 § 1 ust. 1 Kodeksu spółek handlowych, tj. przez przeniesienie całego majątku Ekipy (spółka przejmowana) na spółkę (spółka przejmująca), w zamian za wydanie dotychczasowym akcjonariuszom Ekipy akcji nowej serii spółki”. Dodano, że w efekcie połączenia „powstanie podmiot o mocnej pozycji konkurencyjnej w branży nowoczesnych mediów”.

Miesiąc później podpisano umowę term sheet, w której ustalono kolejne szczegóły fuzji. Ma ona nastąpić do końca września br., w zarządzie połączonego podmiotu będą prezes i wiceprezes wskazani przez Ekipę oraz drugi wiceprezes wskazany przez Beskidzkie Biuro Inwestycyjne, a w radzie nadzorczej ma być od pięciu do dziewięciu członków, z których trzech (w tym przewodniczącego) wskaże Ekipa, a trzech - Beskidzkie Biuro Inwestycyjne.

Zaznaczono, że po dokonaniu połączenia Beskidzkie Biuro Inwestycyjne będzie spółką dominującą w holdingu obejmującym też m.in. spółki Ekipa Management, Ekipatonosi, Pigeon Studios i Ekipa Games, ponadto planowane jest zarejestrowanie spółki Ekipa Investments.

Menedżer Ekipy nie przejmuje się kursem Beskidzkiego Biura Inwestycyjnego

- Poprosiliśmy naszych Inwestorów aby odpowiedzieli na pytanie: „Dlaczego zdecydowaliście się zainwestować w nasz projekt?” Odpowiedzi niebawem na naszej stronie. Cieszę się, że będziemy mogli Wam pokazać naszych partnerów! - stwierdził w zeszłym tygodniu na Twitterze Łukasz Wojtyca, znany też jako Wujek Łuki, menedżer Ekipy i jej głównego twórcy Friza.

We wtorek do jego wpisu odniósł się internauta o nicku SnowboardRobson. Spisaliście nas na straty z tymi akcjami BBInwest Łukasz? Dożynają nas bardzo, brak info o połączeniu drenuje kurs spółki z którą macie umowę o planowanym odwrotnym przejęciu, przykro nam. Prośba o wsparcie akcjonariuszy - stwierdził.

Od ogłoszenia listu intencyjnego w sprawie rozmów o połączeniu z Ekipa Holding akcje Beskidzkiego Biura Inwestycyjnego staniały o 18,1 proc., w czwartek na koniec sesji kosztowały 12,9 zł. Zaraz po podpisaniu listu co prawda podrożały z ok. 15 zł do ponad 18 zł, ale od początku maja są w trendzie spadkowym - kurs zmalał z 18,40 zł 5 maja.

Co na to Łukasz Wojtyca? - Bbi czy bba to nie jest nasza spółka ale podmiot z którym potencjalnie się łączymy. Dla nas ten kurs to bzdura totalna i nie skupiamy się na tym. Nasze akcje będą zablokowane a my skupiamy się na operacyjnej. Dla nas celem nie jest miliard a jego kilku tysięczna wielokrotność - podkreślił.

We wtorek Wojtyca poinformował, że członkowie Ekipy zakończyli prace nad swoim albumem muzycznym.

Do jego wpisu o kursie giełdowym Beskidzkiego Biura Inwestycyjnego odniósł się znany inwestor Rafał Zaorski. - Panie "kierowniku" :) #bba czy #bbi whatever. Wiecie z kim tam list podpisaliście czy wam wszystko jedno. Myślę że na trzeźwo trzeba takie sprawy ogarniać. Wasz najlepszy prank do tej pory i to giełdowy :) #shortekipa #ekipaubralaulice - napisał.

Niedawno Zaorski stwierdził, że po debiucie giełdowym Ekipy pojawi się okazja do grania na spadki jej kursu. Ocenił, że obecna wartość spółki może być przeszacowana. - Wszystko co jest overhype, oparte na fanach…wiesz fani mogą się nagle odwrócić w drugą stronę. Chociaż Friz robi dobrą robotę w tym temacie - powiedział.

Beskidzkie Biuro Inwestycyjne oferuje obsługę konsultingową oraz inne usługi ekonomiczno-finansowe. Na giełdzie jest notowane od końcówki 2012 roku.

W pierwszym kwartale br. firma przy zerowych przychodach sprzedażowych zanotowała 2,52 mln zł straty netto, natomiast rok wcześniej miała 144 tys. zł wpływów i 60 tys. zł zysku netto. Przy kursie 12,30 zł kapitalizacja spółki wynosi 50,42 mln zł.

47,7 proc. akcji Beskidzkiego Biura Inwestycyjnego ma JR Holding, wehikuł inwestycyjny Januarego Ciszewskiego.

Ekipie w debiucie giełdowym pomaga JR Holding

W listopadzie ub.r. Ekipa podpisała umowę, w ramach której JR Holding pomoże jej wejść na główny lub boczny rynek warszawskiej giełdy „poprzez połączenie z publiczną spółką akcyjną w ramach realizacji transakcji odwrotnego przejęcia”.

W lutym JR Holding objął 12,3 mln akcji Ekipy z nowej emisji, które stanowią 11,97 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu.

W grudniu spółka zależna Ekipa Holding zaczęła negocjacje z notowanym na giełdzie studiem All In! Games dotyczące współpracy przy przygotowaniu i wydaniu gry wideo.

Natomiast na początku lutego podpisała ramową umowę z notowanym na giełdzie studiem T-Bull, tworzącym głównie gry mobilne, dotyczącą wydania przynajmniej dwóch gier.

Ponadto Ekipa porozumiała się z firmą Koral co do produkcji linii lodów oznaczonych marką tego kanału. Lody okazały się wielkim hitem sprzedażowym, pierwsza partia natychmiast zniknęła ze sklepów, kolejne pojawiły się także w sieciach Biedronka i Lidl.

Pod koniec kwietnia Koral uruchomił dodatkową linię produkcyjną, zapowiadając, że dzięki temu w ciągu doby będzie wytwarzanych milion sztuk lodów Ekipy.

- Lody Ekipy sprzedają się co najmniej 300 procent lepiej niż jakiekolwiek wcześniejsze nowości produktowe w przeszło 40-letniej historii tej firmy. Odbiór produktu przerósł chyba najśmielsze oczekiwania nas wszystkich - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Piotr Gąsiorowski, dyrektor marketingu w firmie Koral.

W raporcie za pierwszy kwartał br. JR Holding prawie 12 proc. posiadanych akcji Ekipa Holding wycenił na 17,22 mln zł. Daje to kapitalizację Ekipy w wysokości 143,8 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Menedżer Ekipy o spadku kursu BBI: bzdura totalna, nie skupiamy się na tym

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Biliard
Menedżer chyba matematyki w szkole nie poznał, o bilionach czy biliardach mówi ?!
odpowiedź
User
thd
Kapitalizacją na 140 mln powinna zając się KNF. To jest zwyczajna bańka spekulacyjna. Wyceny dokonywała firma o której krążą już legendy.
odpowiedź
User
Trefl
Powiem tak: obejrzyjcie te ich hitowe hity, np. ten ostatni Ekipa - Zygzak. Każdy normalny człowiek powie, że to g ekstremalne, autotune i tandeta, a motyw w tekstach ciągle ten sam: mamy kasę, bawimy się.

Ta firma to wydmuszka, nie ma żadnych wartościowych zasobów.
odpowiedź