SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ekipa z kolejnym zyskiem, zarobiła na czysto 2,3 mln zł

W zeszłym kwartale influencerska Ekipa Holding zwiększyła przychody o 25 proc. do 13,86 mln zł, a przy minimalnym spadku kosztów operacyjnych jej rentowność netto poszła w górę ze 181,7 tys. zł straty do 2,28 mln zł zysku. To jej trzeci z rzędu zyskowny kwartał.

Michał Wojtas i Paulina NowakArticle

Kwartalne przychody Ekipa Holding ze sprzedaży produktów (czyli m.in. usług marketingowych i licencji do swoich marek) zwiększyły się z 10,11 do 9,65 mln zł), a ze sprzedaży towarów i materiałów (czyli m.in. odzieży i innych gadżetów oferowanych w sklepie internetowym) - z 993,1 tys. do 4,21 mln zł.

- Jesteśmy zadowoleni z wyników w drugim kwartale oraz całym pierwszym półroczu. Dobrze radziła sobie nasza linia biznesowa związana z influencerami, a także wprowadzaliśmy nowe produkty na rynek FMCG. Szczególnie jestem zadowolony z rozwoju projektu Genzie i ich trasy koncertowej, która okazała się wielkim hitem. Warto też wspomnieć, że znowu na youtubowym kanale Ekipy zaczęły pojawiać się filmy - wylicza w komunikacie Łukasz Wojtyca, prezes i mniejszościowy akcjonariusz Ekipa Holding.

- To wszystko sprawia, że szykujemy się na dalszą część roku, która ze względu na sezonowość w naszej branży jest tradycyjnie dobrym okresem. Patrzymy na nią optymistycznie - dodaje.

Wydatki operacyjne Ekipa Holding minimalnie zmalały - o 0,5 proc. do 10,61 mln zł. Co prawda koszty usług obcych zwiększyły się z 6,43 do 8,09 mln zł, ale wydatki na wynagrodzenia spadły z 1,82 do 1,04 mln zł, a koszty rodzajowe określone jako pozostałe skurczyły się z 747 do 33,4 tys. zł.

Pozostałe koszty operacyjne poszły w górę z 273,2 do 839,9 tys. zł, przy czym zrównoważył to wzrost pozostałych wpływów operacyjnych z 8,7 do 635,2 tys. zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W efekcie zysk operacyjny podskoczył ze 181,3 tys. do 3,04 mln zł, a po odliczeniu kosztów finansowych i podatku dochodowego (jego kwota wzrosła z 429,6 do 605,9 tys. zł) wynik netto poszedł w górę ze 181,7 tys. zł straty do 2,28 mln zł zysku.

To trzeci z rzędu zyskowny kwartał Ekipa Holding. W pierwszych trzech miesiącach br. firma przy 6,58 mln zł przychodów zarobiła na czysto 796 tys. zł, a w czwartym kwartale ub.r. osiągnęła 9,25 mln zł wpływów i 2,85 mln zł zysku netto.

Ekipa Holding na bocznym rynku warszawskiej giełdy zadebiutowała w maju ub.r., w efekcie tzw. odwrotnego przejęcia notowanej tam wcześniej spółki. W zeszły piątek na koniec sesji kurs firmy wynosił 3,90 zł, do daje kapitalizację w wysokości 159,1 mln zł.

Przez minione 12 miesięcy akcje Ekipa Holding staniały o 7,1 proc., przy czym od początku stycznia kurs zyskał 14 proc. Głównymi akcjonariuszami są Karol „Friz” Wiśniewski (ma 41,21 proc. walorów), Łukasz Wojtyca (19,69 proc.) i JR Holding (13,43 proc.).

Dołącz do dyskusji: Ekipa z kolejnym zyskiem, zarobiła na czysto 2,3 mln zł

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hubertus
Jak to było w prospekcie? Najpierw 2, rok później 20, a za dwa lata 150 milionów?
odpowiedź
User
Koko
Zarobiła na dzieciakach. Nikt poważny tego nie kupuje.
odpowiedź
User
wilil
Zeszyt - 3 PLN.
Zeszyt z Ekipą 5 PLN.

Czaicie teraz kto za to płaci?
DZIECI
odpowiedź