SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ekipa z kolejnym zyskiem dzięki ujemnemu podatkowi

W pierwszym kwartale br. influencerska Ekipa Holding przy 6,58 mln zł miała 811,8 tys. zł zysku netto. Drugi kwartał z rzędu osiągnęła dodatnią rentowność.

Michał Wojtas i Paulina NowakArticle

Na zeszłoroczne wpływy Ekipy Holding złożył się 5,93 mln zł ze sprzedaży produktów (czyli m.in. usług marketingowych) i 649,5 tys. zł z towarów i materiałów (m.in. ubrań i gadżetów sprzedawanych w e-sklepie Ekipatonosi.pl).

- Nasz biznes charakteryzuje się pewną sezonowością i pierwszy kwartał jest zazwyczaj najsłabszy. Tym bardziej cieszą nas takie wyniki jakie osiągnęliśmy, pomimo słabszego otoczenia oraz wydatków inwestycyjnych jakie ponieśliśmy. Wszystkie gałęzie naszego biznesu się rozwijają i strategia, którą prezentowaliśmy w zeszłym roku przynosi rezultaty - podkreśla w komunikacie Łukasz Wojtyca, znany też jako Wujek Łuki - mniejszościowy akcjonariusz, a od stycznia br. także prezes spółki.

- Ponadto nasza firma się profesjonalizuje, poprzez wzmocnienie zespołu i to mnie bardzo cieszy. Myślę, że przed EKIPĄ najlepszy czas, pełen niespodzianek i sukcesów! Będziemy zaskakiwać naszych fanów na całym świecie niesamowitymi projektami! - zapowiada.

Koszty operacyjne spółki sięgnęły 5,93 mln zł, z czego 3,86 mln zł pochłonęły usługi obce. 890 tys. zł poszło na wynagrodzenia, 302,4 tys. zł na amortyzację, 298,7 tys. zł wyniosły pozostałe koszty rodzajowe, a 269,8 tys. zł - wartość sprzedanych towarów i materiałów, a pozostałe koszty operacyjne - 688,7 tys. zł.

Na poziomie operacyjnym Ekipa Holding zanotowała 20,7 tys. zł, a na poziomie brutto - 51,5 tys. zł zysku. Natomiast zysk netto do 811,8 tys. zł wywindowały ujemne koszty podatku dochodowego w kwocie 745,5 tys. zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Nie wiadomo, jak zmieniły się w praktyce wyniki finansowe Ekipy Holding rok do roku, ponieważ spółka nie sporządziła sprawozdania w ujęciu pro forma. Wiosną ub.r. połączyła się, poprzez tzw. odwrotne przejęcie, z Beskidzkim Biurem Inwestycyjnym, które w ostatnim okresie przed fuzją nie prowadziło działalności operacyjnej - przy zerowych przychodach miała 9,6 tys. zł straty netto.

W czwartym kwartale ub.r. Ekipa Holding zanotowała 9,25 mln zł przychodów, 3,82 mln zł zysku operacyjnego i 2,85 mln zł zysku netto. Natomiast we wcześniejszych dwóch kwartałach miała w sumie 1,68 mln zł straty netto.

Przed sporządzeniem sprawozdania za cały ub.r. firma zmniejszyła swoją wartość w bilansie z 238,4 do 21,5 mln zł. - Wycena NIE uległa zmianie. Poinformowaliśmy tylko, że będziemy amortyzować wycenę BBI, z którą się łączyliśmy. Taka jednorazowa zmiana w bilansie uwolni nas od księgowych strat, jakie ponosilibyśmy na skutek ogromnych odpisów amortyzacyjnych - podkreślił Łukasz Wojtyca.

Z kolei Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie zdecydowała o wszczęciu postępowania wyjaśniającego w sprawie obrotu akcjami czterech spółek, m.in. Ekipy Holding. Chodzi o podejrzenie ujawnienia informacji poufnej i manipulacji. Ekipa Holding i jej mniejszościowy akcjonariusz JR Holding ASI zapewnili, że będą w tej sprawie współpracować z KNF.

Głównymi akcjonariuszami Ekipy Holding są Karol „Friz” Wiśniewski (ma 41,21 proc. walorów), Łukasz Wojtyca (19,68 proc.) i JR Holding (13,43 proc.). Przy cenie 4,07 zł na koniec piątkowej sesji kapitalizacja spółki wynosiła 166,1 mln zł.

Przez ostatnie 12 miesięcy kurs zmalał o 39 proc., ale od początku stycznia zyskał 19 proc.

Dołącz do dyskusji: Ekipa z kolejnym zyskiem dzięki ujemnemu podatkowi

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
anna
W pierwszym kwartale br. influencerska Ekipa Holding przy 6,58 mln zł miała 811,8 tys. zł zysku netto. (....) Przed sporządzeniem sprawozdania za cały ub.r. firma zmniejszyła swoją wartość w bilansie z 238,4 do 21,5 mln zł. - Wycena NIE uległa zmianie. Poinformowaliśmy tylko, że będziemy amortyzować wycenę BBI, z którą się łączyliśmy. Taka jednorazowa zmiana w bilansie uwolni nas od księgowych strat, jakie ponosilibyśmy na skutek ogromnych odpisów amortyzacyjnych - podkreślił Łukasz Wojtyca." .... a ja powiem bez kozery ... pincet milionów.
odpowiedź
User
Kate
Mam nadzieje ze KNF w pore zareaguje bo kto sie za na gieldzie ten wie ze to spekulacyjny balon jakich malo w tym kraju
odpowiedź
User
Jimm
Na youtube frizowi idzie obiektywnie bardzo słabo do nakladow. Ogolnie cala gwardia youtube ktora krolowala na nim w ciagu ostatniej dekady - usycha lub juz mocno ograniczyla dzialanie przez spadek reklamodawcow oraz duze spadki zasiegow. Fmma lezy, friz - dawo nie widziałem w na czasie, wardega cos probuje ale juz sie poklocil o goats, mandzio - typa nie ma, abstra**uje - ledwo cos nagraja byle jak to pchaja do internetu na surowo.. itd
odpowiedź