SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Eleven Sports przejmuje Team Whistle

Grupa Eleven Sports ogłosiła przejęcie Team Whistle, medialnej firmy sportowo-rozrywkowej z siedzibą w Nowym Jorku.

Article

Firma Team Whistle powstała w 2014 r. Początkowo funkcjonowała pod nazwą Whistle Sports. Jej portfolio obejmuje m.in. programy on-demand od twórców oryginalnych treści, takich jak Dude Perfect i F2 Freestylers, 1655 kanałów dystrybucji, 629 mln obserwujących w social media i 4 mld wyświetleń wideo miesięcznie.

Co ciekawe, w czerwcu 2018 r. w Team Whistle zainwestowała Aser Ventures - firma macierzysta Eleven założona przez włoskiego biznesmena Andreę Radrizzaniego.

Dzięki przejęciu Team Whistle, Eleven Sports chce zwiększyć swój zasięg online oraz wejść na rynek północnoamerykański. Grupa zyska sieć platform społecznościowych i OTT, a także technologię streamingu. Do zasobów Team Whistle należą też cyfrowe studia New Form i Vertical Networks oraz specjalizująca się w cyfrowym marketingu firma Tiny Horse.

Szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione. Grupa Eleven podała jedynie, że po przejęciu jej łączny przychód pro-forma sięgnie ponad 300 mln dolarów w roku finansowym kończącym się 30 czerwca 2021 r.

Do finalizacji transakcji wymagane są jeszcze zgody rynkowych regulatorów. Obie strony spodziewają się tego w II kwartale 2021 r.

Dołącz do dyskusji: Eleven Sports przejmuje Team Whistle

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl