SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Elon Musk reaguje na tweeta o spadku Wisły Kraków do I ligi

Jarosław Królewski, współwłaściciel Wisły Kraków, opublikował na Twitterze zdjęcie nawiązujące do spadku klubu do I ligi. Na tweeta zareagował... najbogatszy człowiek świata, Elon Musk.

Jarosław Królewski, od kwietnia 2020 roku współwłaściciel (wraz z piłkarzem Jakubem Błaszczykowskim i prezesem Gremi Media Tomaszem Jażdżyńskim) klubu piłkarskiego Wisła Kraków, na Twitterze jako komentarz do spadku drużyny z Ekstraklasy zamieścił zdjęcie Elona Muska przyglądającego się zniszczonej rakiecie Falcon 1 produkcji jego firmy SpaceX.

„Falcon – zawsze miło zobaczyć to zdjęcie” - napisał Królewski i oznaczył Muska. Na tweeta odpowiedział sam przedsiębiorca. „To tylko zadrapanie” - skomentował Musk. „Dobra metafora każdego tymczasowego nieszczęścia w życiu” - skwitował Królewski.

Fotografia pochodzi z 2006 roku i przedstawia pozostałości rakiety Falcon 1 po jej nieudanym locie.

Elon Musk kilka dni temu poinformował, że planowane przez niego przejęcie Twittera za 44 mld dolarów zostało wstrzymane z powodu obaw o rzeczywisty odsetek fałszywych kont w serwisie.

Miliarder kilkanaście dni temu ogłosił plan przejęcia Twittera za 44 miliardy dolarów. Zapowiadał, że jednym z jego priorytetów będzie usunięcie "spamu i  botów" z platformy.

W odpowiedzi Twitter na początku maja podał, że nieautentyczne profile stanowią poniżej 5 proc. jego aktywnych użytkowników. Równocześnie platforma ogłosiła rozpoczęcie testów opcji, w ramach której będzie można publikować wpisy widoczne dla wybranej grupy maksymalnie 150 użytkowników obserwujących profil.

Musk przejmuje stery Twittera

Pod koniec kwietnia Twitter ogłosił, że zawarł umowę z Elonem Muskiem. Właściciel Tesli i SpaceX kupi serwis społecznościowy za kwotę ok. 44 mld dol. Zgodnie z warunkami umowy, po zamknięciu transakcji akcjonariusze Twittera otrzymają 54,2 dol. w gotówce za każdą akcję zwykłą Twittera. Oznacza to 38-proc. premię w stosunku do ceny akcji dzień przed ujawnieniem przez Muska posiadania udziałów w spółce - miał dotąd 9,2 proc. akcji firmy.

Na koniec marca br. Twitter miał 229 mln odwiedzających go codziennie użytkowników. Kwartale przychody platformy zwiększyły się o 16 proc. do 1,2 mld dol., a koszty - o 35 proc. do 1,33 mld dol. 513,4 mln zysku netto to efekt głównie rozliczenia sprzedaży sieci MoPub za 1,05 mld dolarów.

Czytaj także: Elon Musk kupił Twittera. Jakie posiada firmy i majątek?

Niedawno ujawniono że Musk, po zakupie Twittera będzie kierował tą platformą jako jej tymczasowy szef. Obecny dyrektor generalny firmy, Parag Agrawal ma opuścić stanowisko. Musk przed inwestorami zapowiedział wówczas, że będzie poszukiwał właściwej osoby do kierowania Twitterem w przyszłości i zapewnił, że uczyni z serwisu zdrowy finansowo biznes.

Elon Musk miał w planach zwiększenie przychodów Twittera do 26,4 mld dol. w 2028 r., z 5 mld pozyskanych w roku 2021. Zgodnie z planem udział reklam spadnie do 45 proc. całkowitych wpływów, z ok. 90 proc. w 2020 r., generując 12 mld dol. przychodu w 2028 r., podczas gdy kolejne 10 mld dol. mają przynieść płatne subskrypcje.

Musk, zdeklarowany zwolennik wolności słowa, zapowiedział, że po sfinalizowaniu umowy przejęcia przez niego Twittera chce cofnąć blokadę konta byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Jego konto zostało zablokowane w styczniu 2021 r.

Dołącz do dyskusji: Elon Musk reaguje na tweeta o spadku Wisły Kraków do I ligi

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gdy go
Na głowę upadliście?! Musk skomentował zdjęcie, na którym kuca przy resztkach prototypowej rakiety. Wisła go obchodzi tyle, co zeszłoroczny śnieg.

Naprawdę, myślałam, że jesteście mądrzejsi niż głupki z Gazety pl
odpowiedź
User
ShaGan
A wy też powtarzacie ten click bait? Kolejna strona dostaje bana ode mnie.
odpowiedź
User
miś społeczny
Musk się lasuje.
odpowiedź