SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Empik chce ustanowić rekord Polski w czytaniu książek

W ramach obchodów swojego 70-lecia na rynku, Empik rusza z niestandardową akcją marketingową. Sieć chce ustanowić rekord Polski w nieprzerwanym czytaniu książek na głos. W tym celu, z Warszawy wyruszy bus z pracownikami firmy, wspieranymi przez rodzimych pisarzy: Witolda Szabłowskiego, Magdalenę Witkiewicz, Ryszarda Ćwirleja, Wojciecha Chmielarza oraz Łukasza Orbitowskiego.

Article

Na sześciu odcinkach, bus Empiku odwiedzi sześć polskich miast (Warszawę, Gdańsk, Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice i Kraków).

Podczas trwającego ponad dobę przejazdu czytana książka będzie co pół godziny trafiała do kolejnej osoby. Na każdym z przystanków zmieni się drużyna czytelnicza reprezentująca dane miasto. Do akcji zaproszono wszystkich pracowników Empiku. Spośród osób, które odpowiedziały na ogłoszenie i udzieliły odpowiedzi na krótkie pytanie, wyłoniono uczestników poszczególnych tras przejazdu.

Sztafeta wystartuje z Warszawy, w środę 12 września w samo południe. Wtedy we wspólną podróż z uczestnikami wyruszy Witold Szabłowski. Pierwszym przystankiem będzie Gdańsk, gdzie rozpocznie się czytanie „Nie ma jak u mamy” w towarzystwie autorki powieści, Magdaleny Witkiewicz. W Szczecinie uczestnicy przeczytają „Biblię diabła” Leszka Hermana. W Poznaniu do kolejnej drużyny dołączy Ryszard Ćwirlej, z którym czytany będzie kryminał „Masz to jak w banku”.

We Wrocławiu do autobusu wsiądzie Wojciech Chmielarz, który w drodze do Katowic rozpocznie czytanie thrillera „Żmijowisko”. Trasa zakończy się w Krakowie, do którego wraz z reprezentacją Empiku wyruszy Łukasz Orbitowski, autor powieści „Exodus”.

Trasa jest elementem obchodów 70-lecia istnienia marki Empik na polskim rynku.

Dołącz do dyskusji: Empik chce ustanowić rekord Polski w czytaniu książek

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bla
oczywiście na wschód od Warszawy nie ma miast, nie ma salonów sieci empik. serdecznie dziękuję empikowi za zainteresowanie czytelnikami w innych niż wymienione kilka miast. ja też nie będę się już wami interesować.
odpowiedź