SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

eobuwie.pl planuje wejście na giełdę, prawie połowę wpływów ma z zagranicy

Spółka eobuwie.pl (należąca do grupy kapitałowej CCC) zaczęła wstępne przygotowania do debiutu na warszawskiej giełdzie. Chce pozyskać ze sprzedaży akcji środki na dalszy rozwój.

Article

W komunikacie CCC podano, że eobuwie.pl rozważa wejście na rynek regulowany warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

eobuwie.pl, zarządzające sklepem internetowym o takiej samej nazwie, wchodzi w skład grupy kapitałowej CCC od ponad trzech lat. Za 75 proc. udziałów firmy CCC zapłaciło 130 mln zł.

eobuwie.pl z dwa razy wyższymi wpływami i wzrostem zysku

W ub.r. grupa kapitałowa eobuwie.pl zanotowała 611,65 mln zł wpływów ze sprzedaży (wobec 302,99 mln zł rok wcześniej) oraz 57,68 mln zł zysku netto (w 2016 roku jej zysk netto wyniósł 37,93 mln zł).

Ok. 52 proc. przychodów firma zanotowała w Polsce, a pozostałe 48 proc. (wobec 40 proc. w 2016 roku) - za granicą. W sprawozdaniu podała, że rozwijała działalność w Czechach, na Słowacji, w Rumunii, Niemczech, na Węgrzech, Ukrainie i Bułgarii oraz weszła na rynek litewski, grecki i szwedzki.

- Osiągnięty wzrost sprzedaży był efektem rozwoju organicznego spółki, osiągniętego poprzez skuteczne działania marketingowe prowadzące do wzrostu oglądalności strony, rozwój asortymentu oraz rozszerzenie działalności na rynku zagraniczne. W kolejnych latach przewidywany jest dalszy dynamiczny wzrost sprzedaży - opisano w sprawozdaniu.

Zapowiedziano, że w br. firma uruchomi sprzedaż we Włoszech, Hiszpanii i Francji. W perspektywie kilku lat chce osiągnąć wiodącą pozycję w sprzedaży internetowej obuwia w Europie Środkowej oraz istotną pozycję w Niemczech i Austrii.

eobuwie na koniec ub.r. miało 31 mln zł zobowiązań długoterminowych (2 mln zł więcej niż rok wcześniej), wszystkie wobec swoich jednostek powiązanych.

Uruchomiono pierwsze centrum logistyczne, szykowane jest drugie

Na początku ub.r. w Zielonej Górze, w Lubuskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, uruchomiono centrum logistyczne eobuwie.pl. Jego budowa trwała dwa lata, obecnie pracuje tam ponad 400 osób.

Dwa tygodnie temu poinformowano, że w Zielonej Górze powstanie drugie centrum logistyczne firmy. Będzie składać się z hali magazynowej o wysokości 12 metrów wraz z trzykondygnacyjnym biurowcem o łącznej powierzchni około 40 tys. m kw. Ma zostać oddane do użytku w drugiej połowie przyszłego roku.

Z kolei w sierpniu br. eobuwie.pl uruchomiło w Poznaniu swój pierwszy sklep stacjonarny. Buty nie są tam fizycznie dostępne, można je oglądać i zamawiać na wystawionych tabletach lub własnych urządzeniach mobilnych.

Cała grupa kapitałowa CCC w pierwszej połowie br. zanotowała 400,3 mln zł wpływów ze sprzedaży internetowej, wobec 259,9 mln zł rok wcześniej. Do firmy oprócz eobuwie należy e-sklep CCC.pl. Jej prezes Dariusz Miłek zapowiedział, że w przyszłym roku te przychody mogą sięgnąć 1,5 mld zł.

W lipcu br. CCC za 13 mln zł kupiło 51 proc. udziałów sklepu obuwniczego DeeZee. Pozostałe udziały ma kupić w ciągu najbliższych pięciu lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: eobuwie.pl planuje wejście na giełdę, prawie połowę wpływów ma z zagranicy

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Michał
Panie redaktorze, skąd Pan tam wziął duże "O" w nazwie marki? Nigdy go nie było i nie będzie :)
8 8
odpowiedź