SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ks. Leszek Gęsiak nowym rzecznikiem prasowym Episkopatu

Jezuita ks. dr Leszek Gęsiak został nowym rzecznikiem prasowym Konferencji Episkopatu Polski. Zastąpił na stanowisku ks. Pawła Rytel-Andrianika, który pełnił tę funkcję przez pięcioletnią kadencję. Funkcję będzie sprawował do 2025 roku.

Ks. Gęsiak to medioznawca, kierownik Katedry Mediów i Komunikacji Społecznej Akademii Ignatianum w Krakowie. Wcześniej był kierownikiem Sekcji Polskiej Radia Watykańskiego.

Jest doktorem nauk humanistycznych, adiunktem w Instytucie Dziennikarstwa Akademii Ignatianum w Krakowie. Studiował język i kulturę hiszpańską na Uniwersytecie w Saragossie (Hiszpania), pracując równocześnie jako nauczyciel w Colegio del Salvador i koordynator Wspólnot Życia Chrześcijańskiego w Centro Pignatelli. Teologię ukończył w roku 1995 na Papieskim Wydziale Teologicznym „Bobolanum” w Warszawie.

W swojej karierze pracował m.in. jako wikariusz w parafii Corbeil-Essonnes (Francja). Był też prefektem kleryków w Kolegium Księży Jezuitów w Krakowie i koordynatorem Sekcji Polskiej Katolickiego Centrum Europejskiego w Brukseli (Foyer Catholique Européen), duszpasterzem urzędników Unii Europejskiej i NATO, członkiem kolegium redakcyjnego miesięcznika Europe Infos, a także korespondentem Radia Watykańskiego z Brukseli.

W latach 2010-2012 nowy rzecznik Episkopatu był stałym współpracownikiem Radia Kraków, a od 2012 do 2017 r. kierownikiem Sekcji Polskiej Radia Watykańskiego. Jest autorem publikacji naukowych z zakresu wielokulturowości i medioznawstwa. Posługuje się biegle językami angielskim, francuskim, hiszpańskim i włoskim.

Ks. Gęsiak na stanowisku rzecznika prasowego Konferencji Episkopatu Polski zastąpił ks. Pawła Rytel-Andrianika, który w czerwcu br. zakończył pracę na stanowisku rzecznika KEP. Teraz będzie dyrektorem ds. komunikacji zagranicznej w Sekretariacie Episkopatu.

Dołącz do dyskusji: Ks. Leszek Gęsiak nowym rzecznikiem prasowym Episkopatu

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
George
Ten usmieszek sugeruje, ze znowu niewiele sie dowiemy...
odpowiedź
User
Agnieszka
Pamiętam z księdzem Leszkiem Gęsiakiem wykłady na uczelni Ignatianum mądry facet, ale mało przystępny... Mimo wszystko gratuluję objętej funkcji.
odpowiedź