SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

ESL, DreamHack i Nielsen pracują nad standaryzacją danych w esporcie

Firma esportowa ESL, lifestylowy turniej dla graczy DreamHack zawarły porozumienie z firmą badawczą Nielsen dotyczące współpracy przy ulepszaniu standardów badań dotyczących esportu oraz zapewnienia dogłębnej analityki dla marek, które rozważają zainwestowanie w wydarzenia esportowe.

Article

Jak podano w komunikacie ESL, DreamHack oraz Nielsen chcą ustandaryzowania zasad pomiarów esportowych, które dostarczać mogą zarówno mediom, jak i reklamodawcom.

Współpraca skupi się na czterech głównych aspektach: wpływ na markę (kompleksowa ocena pracy ESL oraz DreamHack, identyfikacja i śledzenie zasobów partnerstwa oraz wpływu na odbiorców), wycena mediów i sponsorów (pomiar i śledzenie wartości mediów dla marek i partnerów), analiza zachowań konsumenta (program badań odbiorców esportowych dostarczający ilościowych informacji oraz analiz konsumenckich) oraz wykorzystanie znormalizowanych wskaźników do pomiaru oglądalności esportu i testów porównawczych.

Porozumienie ma zagwarantować też regularne raportowanie wycen partnerom marek oraz reklamodawcom w oparciu o metodologię medialną Quality Index (QI), umożliwiając wiarygodne porównywanie z różnymi dziedzinami esportu oraz sportami tradycyjnymi.

ESL i DreamHack jako członkowie Rady Doradczej Nielsen Esports będą również wspierać ustanowienie standardowych wskaźników widowni dla cyfrowych i liniowych transmisji esportowych.

- Dla branży e-sportowej bardzo ważne jest, aby w rozmowach z partnerami używać ustandaryzowanych danych mierzonych przez niezależne firmy – powiedział Thomas Schmidt, CCO w ESL.  - Nasza praca z Nielsenem potwierdza nasze zaangażowanie w kształtowanie branży esportowej i budowanie silniejszych relacji z mediami i partnerami reklamowymi, poprzez dążenie do standaryzacji kluczowych wskaźników wydajności przy pomocy niezależnego i wiarygodnego partnera. Ustanowienie wskaźników KPI, takich jak np. średnia widownia minutowa (AMA), przyspieszy rozwój branży i zwiększy jej dostępność dla partnerów medialnych na całym świecie.

Nicole Pike, dyrektor zarządzająca Nielsen Esports dodaje, że na podstawie globalnych wskaźników ekspozycji marki, które instytut dostarcza ESL, sponsorzy i reklamodawcy mogą zrozumieć i przeprowadzać transakcje.

W ramach umowy Nielsen zapewni dokładne pomiary dotyczące niedawno ogłoszonego ESL Pro Tour, który łączy ponad 20 turniejów Counter-Strike organizowanych przez ESL i DreamHack.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ESL, DreamHack i Nielsen pracują nad standaryzacją danych w esporcie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl