SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Europa Wschodnia będzie tracić subskrybentów płatnej TV, Polska liderem

W latach 2016-2022 w 18 z 22 krajów Europy Wschodniej zmaleje liczba gospodarstw domowych z telewizorem. W całym regionie ma nastąpić spadek o 2 miliony, a w przypadku usług płatnych o 1 milion - prognozuje firma badawcza Digital TV Research.

fot. shuttlerstockArticle

Liczba subskrybentów z Europy Wschodniej płacących za dostęp do telewizji cyfrowej wzrosła z 25 milionów (20,2 proc. ogółu domostw z TV) w 2010 r. do 58 milionów (45,8 proc.) w 2016 r. W 2022 r. za cyfrową telewizję w regionie płacić ma 77 milionów subskrybentów, stanowiących 61 proc. ogółu.

Jednocześnie maleje liczba gospodarstw domowych płacących za dostęp do telewizji przekazywanej analogowo. W tym roku ma ich być 19,3 miliona, czyli o ponad 3 miliony mniej niż w roku 2016, a na rok 2022 prognoza zakłada wynik na poziomie zaledwie 3 milionów.

Blisko połowę subskrybentów płatnej telewizji w Europie Wschodniej mają w 2022 r. stanowić mieszkańcy Rosji.

Z kolei przychód generowany przez płatne telewizji ma w 2017 r. sięgnąć 6,11 miliarda dolarów, a następnie ustabilizować się na poziomie ok. 6 miliardów dolarów rocznie.

Wyższy przychód niż Rosja, pomimo o wiele niższej liczby subskrybentów, generuje Polska, która jest pod tym względem regionalnym liderem. Jednocześnie w naszym kraju w 2022 r. płatna telewizja ma wygenerować mniejszy przychód niż w 2010 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Europa Wschodnia będzie tracić subskrybentów płatnej TV, Polska liderem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl