SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Europejczycy coraz dłużej przed komputerami

Europejczyk spędza w sieci każdego miesiąca średnio dobę.

Firma comScore postanowiła sprawdzić jak korzysta się z internetu na Starym Kontynencie. Okazało się, że każdego dnia z siecią może obcować około 122 mln Europejczyków w wieku powyżej 15 lat. W grupie tej znaleźli się zarówno ci, którzy wykorzystują sieć w domach, ale i ci, którzy komunikują się z nią w szkole lub w pracy. Przeciętny mieszkaniec Europy zagląda do internetu 16,5 dni w każdym miesiącu, spędza w nim w sumie 24 godziny, oglądając 2662 stron. Najbardziej aktywnymi internautami okazali się Brytyjczycy, spędzający w sieci 34,4 godziny miesięcznie. Ciekawe okazało się, że około 20 proc. użytkowników sieci może odpowiadać za około 60 proc. jej wykorzystania. Jak stwierdzili przedstawiciele comScore, niektórzy w miesiącu siedzą "przed" internetem setki godzin.

Badacze zdecydowali się podliczyć poziom internetowej penetracji na Starym Kontynencie. Zwycięzcą tego rankingu okazała się Holandia z rezultatem sięgającym 83 proc. W badaniu włączono także Rosję, jednak jej poziom penetracji ustawił kraj na ostatnim miejscu podliczenia (11 proc.). Za Holandią znalazła się Norwegia i Szwecja (po 70 proc.), Dania (68 proc.), Finlandia (65 proc.) oraz Wielka Brytania (62 proc.). Prócz Rosji, z badanych krajów tylko Hiszpania i Włochy (odpowiednio 39 proc. oraz 36 proc.) nie pokonały granicy średniej europejskiej penetracji wynoszącej 40 proc.

W sumie okazało się, że z 16 analizowanych państw, każdego miesiąca do sieci zagląda 221 mln osób. Zgodnie z majowym wyliczeniem, największą populacją w sieci mogły pochwalić się Niemcy. U nich w minionym miesiącu do sieci zajrzało 32,5 mln osób.

W 13 na 16 badanych krajów najpopularniejszymi stronami okazały się witryny Google.

Źródło: BBC-pclab.pl

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Europejczycy coraz dłużej przed komputerami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl