SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Europejscy operatorzy kablowi z wyższymi przychodami, telewizja dalej najważniejszą usługą

W 2015 roku przychody działających w Europie operatorów kablowych osiągnęły poziom 22,9 mld euro. Połowa tej kwoty pochodzi z telewizji, ale największy wzrost notuje segment internetowy.

fot. Shutterstock.com Article

Danych na temat finansowej kondycji europejskich operatorów kablowych (m.in. Liberty Global, Numericable, Com Hem i ONO) dostarczyła firma IHS Technology, która przeprowadziła odpowiednie analizy.

Według szacunków dostawcy usług kablowych działający na starym kontynencie w ub.r. osiągnęli łączne przychody w kwocie 22,9 mld euro, co oznacza wzrost rok do roku o 7,1 proc.

50 proc. tej kwoty pochodzi z usług telewizyjnych, które pozostają głównym generatorem przychodów dla kablówek. Internet odpowiada za 31 proc. przychodów, co oznacza wyraźny wzrost z 11 proc. 10 lat wcześniej.

W ub.r. liczba klientów kablówek zwiększyła się o 1,5 proc., osiągając poziom 65,9 mln użytkowników. Najwięcej jest abonentów telewizji - 56,5 mln, 26,7 mln korzysta z telefonii, a 34,1 mln z szerokopasmowego internetu. W ub.r. najwyższą dynamikę wzrostu wśród usług operatorów odnotował internet (o 10 proc.), o 6,9 proc. wzrosła liczba klientów usług telefonicznych, a o 5,5 proc. - telewizyjnych.

W segmencie telewizji coraz większe znaczenie mają usługi cyfrowe (w tym VoD). Obecnie 61,2 proc. abonentów kablowych w Europie korzysta z takiej oferty. O 10,5 proc. spadła natomiast liczba użytkowników telewizji analogowej.

- Dane IHS wskazują, że sektor kablowy jest w dobrej kondycji i wciąż ma potencjał rozwoju - podkreślił w komentarzu do raportu  Manuel Kohnstamm, szef Cable Europe. - Wart uwagi jest fakt, że nasila się konkurencja pomiędzy usługami cyfrowymi i analogowymi, na czym zyskują klienci. Poza tym operatorzy kablowi na starym kontynencie są świetnie zorganizowani w dostarczaniu abonentom wciąż nowych rozwiązań.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Europejscy operatorzy kablowi z wyższymi przychodami, telewizja dalej najważniejszą usługą

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl