SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Eurowizja 2008 była ustawiona?

"Corriere della Sera" pisze o kontrowersjach wokół festiwaluEurowizji, zakończonego w Belgradzie zwycięstwem rosyjskiegopiosenkarza Dimy Bilana. Gazeta przytacza opinie, że festiwal był"ustawiony".

Eurowizja 2008 była ustawiona?

W obszernej korespondencji z Londynu największy włoski dziennikkładzie nacisk na protesty nestora brytyjskich prezenterówTerry'ego Wogana, którego zdaniem festiwal jest wydarzeniempolitycznym, zdominowanym przez tajne porozumienie dawnychradzieckich republik i "narodowe uprzedzenia" państw Europywschodniej.

Sami Włosi nie oceniają festiwalu, gdyż od lat nie biorą w nimudziału. Mediolańska gazeta podkreśla, że zdaniem przeciwnikówobecnej formuły Eurowizji festiwal poprzedziło "spotkanie naszczycie w Belgradzie", gdzie podczas tajnych konsultacji"emisariusze ze wschodniej Europy zjednoczyli szeregi, by RosyjskiNiedźwiedź zatriumfował nad Zachodem".

Ta relacja "to nie raport CIA, ale kronika Eurowizji" - zauważadziennik. Informuje następnie, że Terry Wogan z BBC, który już 35razy prowadził transmisję z Eurowizji, powiedział w tym roku na jejzakończenie, że lepiej wycofać się z udziału w tym festiwalupiosenki.

Reprezentant Wielkiej Brytanii zajął ostatnie miejsce, ex aequoz Isis Gee z Polski i grupą z Niemiec.

"To nie jest już zabawa, ale ustawiony mecz" - podkreśla"Corriere della Sera" relacjonując krytykę pod adresem festiwalu,jaka pojawiła się w prasie zachodniej. Zauważa następnie, żeNiemcy, które graniczą z dziewięcioma państwami, nie otrzymały odsąsiadów głosów dla swych reprezentantek.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Eurowizja 2008 była ustawiona?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl