SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ewa Rosiewicz za Andrzeja Matuszyńskiego prezesem Eurozetu, zmienia się też dyrektor finansowy spółki

Członek zarządu Eurozetu, Ewa Rosiewicz została we wtorek nowym prezesem spółki. - Tak zdecydował akcjonariusz większościowy - informuje portal Wirtualnemedia.pl Małgorzata Kozieł, rzeczniczka prasowa spółki. Dotychczasowy prezes, Andrzej Matuszyński, odchodzi z firmy.

Ewa Rosiewicz / Fot. Materiały prasoweEwa Rosiewicz / Fot. Materiały prasowe

Nowa prezes - Ewa Rosiewicz - była od 2014 roku szefową biura reklamy Eurozetu.  Ze spółki odszedł także Maciej Gruber, dyrektor finansowy. Jego miejsce zajął Tomasz Zakrzewski, do niedawna wiceprezes i dyrektor finansowy firmy spożywczej Bakalland SA.

- Nastąpiło to w pełnym porozumieniu między stronami - podkreśla rzeczniczka Eurozetu, jednocześnie informując, że „żadnego komentarza ponadto nie będzie”.

Roszady w spółce komentować nie chce także jej udziałowiec, Agora. - Jesteśmy mniejszościowym udziałowcem Eurozetu i nie mamy wpływu na bieżącą działalność tej spółki, w tym na zmiany w jej zarządzie czy kadrze menedżerskiej. Decyzję w tej sprawie podjął udziałowiec większościowy - przekazała nam Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Agory. Grupa Agora wciąż czeka na decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie przejęcia pozostałych udziałów w spółce Eurozet - mniejszościowy pakiet należy do niej od lutego ub. roku.

Andrzej Matuszyński był prezesem firmy od grudnia 2013 roku. Wcześniej, od października 2011 do października 2012 roku, był dyrektorem marketingu Eurozetu. W firmie pracował także w latach 1997-2004. Maciej Gruber dyrektorem finansowym finansowym Eurozetu został w styczniu 2019 roku, w marcu br. dołączył do zarządu Eurozet. W przeszłości był m.in. członkiem zarządu i dyrektorem finansowym Cyfrowego Polsatu.

W lutym 2019 roku Agora za 130,7 mln zł kupiła 40 proc. udziałów Eurozetu, w ramach umowy zyskała też możliwość przejęcia do 2022 roku pozostałych 60 proc. jego udziałów od czeskiej spółki SFS Ventures. UOKiK wiosną rozpoczął postępowanie wyjaśniające w ramach którego chce ocenić czy Agora słusznie nie zgłosiła tej transakcji do akceptacji przez regulatora.

Firma uzasadniała, że nie przejęła kontroli nad Eurozetem, więc nie musiała tego zgłaszać UOKiK-owi.

Postępowanie jest realizowane w sprawie, a nie przeciw spółce, nie postawiono jej żadnych zarzutów. Obecnie regulator prowadzi analizy prawne i finansowe.

Do Eurozetu należą Radio ZET, Antyradio, Chillizet i Meloradio oraz część stacji sieci Radio Plus.

Według danych z Radia Track czerwiec-sierpień 2020 Radio ZET miało 12,1 proc. udziału w rynku słuchalności, Radio Plus - 2,1 proc., Antyradio - 2,2 proc., Meloradio - 1,3 proc., a Chillizet - 0,3 proc.

Eurozet w ciągu roku dwa razy zmienił właściciela

Przez wiele lat właścicielem Eurozetu był francuski koncern Lagardère. Wiosną 2018 r. sprzedał firmie Czech Media Invest za 73 mln euro swoje w Polsce Czechach, Rumunii i na Słowacji.

Czeska firma nie była jednak zainteresowana obecnością na naszym rynku radiowym i już jesienią wystawiła Eurozet na sprzedaż. Oferty kupna złożyły m.in. Fratria (wydawca „Sieci” i wPolitce.pl), PMPG Polskie Media (wydawca „Wprost” i „Do Rzeczy”), Agora (nadawca m.in. TOK FM, Radia Złote Przeboje i Radia Pogoda), Grupa ZPR (należą do niej m.in. Radio Eska, Eska Rock i Radio Wawa) oraz holding Zbigniewa Jakubasa (biznesmen jako jedyny oficjalnie to potwierdził).

Ostatecznie w lutym 2019 roku.podpisano umowę, na mocy której Eurozet przejęły Agora (za 40 proc. udziałów zapłaciła 130,7 mln zł) i czeska spółka SFS Ventures.

Dołącz do dyskusji: Ewa Rosiewicz za Andrzeja Matuszyńskiego prezesem Eurozetu, zmienia się też dyrektor finansowy spółki

66 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Oj
O jakich akcjonariuszach piszecie? Eurozet to spółka z o.o. a nie akcyjna. Mozna mowic o udziałowcach. Tomasz Zakrzewski nie byl czlonkiem Zarządu eurozet. Dopytajcie i poprawcie tekst.
odpowiedź
User
romantyk z Radomia
Ależ ładna pociągająca kobieta. Chciałbym mieć taką szefową. Echhh ...
odpowiedź
User
radiowiec
Co tak długo to trwało Panowie udziałowcy?! Toż Matuszyński vel Miauczyński to Czabański mediów komercyjnch , mały zakmpleksiony beztalentny chłoptaś. Andriu nie łam się i tak nie lubiłeś radia nigdy 😁
odpowiedź