SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ewa Siedlecka i Fundacja Ocalenie laureatami nagrody im. Janiny Paradowskiej i Jerzego Zimowskiego

Tegorocznymi laureatami nagrody im. Janiny Paradowskiej i Jerzego Zimowskiego zostali dziennikarka „Polityki” Ewa Siedlecka i Fundacja Ocalenie. Nagrodę wręczono już po raz piąty, miejscem gali była siedziba redakcji tygodnika „Polityka”.

Article

Fundacja Ocalenie została nagrodzona za „odwagę niesienia pomocy ludziom na granicy”, ale także za upór w przełamywaniu stereotypów i lęków, towarzyszących zjawisku migracji. Nagrodzono ją także za to, że „wbrew działaniom władz broni godności i ludzkich praw migrantów oraz honoru Polaków”.

Fundacja ta od 2000 roku pomaga uchodźcom, imigrantom i repatriantom budować nowe życie w Polsce. Działa na rzecz dialogu międzykulturowego i wzmacniania społeczeństwa obywatelskiego.

Dziennikarkę i publicystkę Ewę Siedlecką nagrodzono za „wnikliwą, kompetentną i zaangażowaną pracę dziennikarską, skupioną na obronie zasad praworządności, niezależnych sądów, konstytucyjnych wartości i demokratycznych standardów”. Siedlecka jest publicystką tygodnika „Polityka” od 2017 roku, wcześniej pracowała w „Gazecie Wyborczej” (lata 1989-2017). Pisze o prawie, prawach człowieka, prawach mniejszości, o bioetyce, społeczeństwie obywatelskim.

Fundacja im. Janiny Paradowskiej i Jerzego Zimowskiego została założona w 2017 roku przez grupę ich przyjaciół. Raz do roku Fundacja przyznaje swoją nagrodę za dzielność obywatelską, w szczególności za odwagę w działaniach na rzecz dobra publicznego, praw obywatelskich i praw człowieka.

Do tej pory otrzymali ją: Akcja Demokracja i ks. biskup Tadeusz Pieronek (2017), prof. Marcin Matczak i Anna Dąbrowska z Fundacji Homo Faber (2018), Tomasz Sekielski i Krzysztof Parchimowicz (2019) oraz prof. Adam Bodnar (2020).

 

Dołącz do dyskusji: Ewa Siedlecka i Fundacja Ocalenie laureatami nagrody im. Janiny Paradowskiej i Jerzego Zimowskiego

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bonet
Po prostu cóś pienknego, lewaki lewakom
odpowiedź
User
Asia
Ewa Siedlecka jest mocno nawiedzona. Podobna jest do towarzyszki Piekarskiej. Uwazajcie na nawiedzone aktywistka. 😱
odpowiedź
User
Pankracy
Ewa Siedlecka jest mocno nawiedzona. Podobna jest do towarzyszki Piekarskiej. Uwazajcie na nawiedzone aktywistka. 😱


Jest znacznie gorzej.
Dzisiaj usłyszałem w Tok Fm, jak bredzi o ludobójstwie na granicy z Białorusią.
odpowiedź