SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fabryki dostawców Apple pod lupą FLA

Fair Labor Association (FLA) na prośbę Apple przeprowadzi specjalne audyty w chińskich fabrykach firmy Foxconn, głównego dostawcy produktów firmy z Cupertino.

Fabryki dostawców Apple pod lupą FLA

Przypomnijmy, że Apple (jako pierwsza firma technologiczna) dołączyło do FLA, organizacji zajmującej się kontrolą i działającą na rzecz poprawy warunków pracy w zakładach dostawców swoich członków, w styczniu tego roku. Koncern ujawnił wówczas także listę swoich dostawców (więcej na ten temat).

Te decyzje były odpowiedzią na krytykę sposobu traktowania pracowników zatrudnianych przez firmy, które dostarczają podzespoły do produktów Apple, czy też zajmują się ich montażem. W ostatnich dwóch latach głośno było m.in. o samobójstwach popełnianych w fabrykach należących do firmy Foxconn, jednego z głównych azjatyckich partnerów Apple.

To właśnie fabryki Foxconn w Shenzhen i Chengdu eksperci FLA najpierw wezmą pod lupę. W poniedziałek rozpoczął się audyt w pierwszym z wymienionych zakładów, nazywanym "Foxconn City". W planach są rozmowy z tysiącami pracowników na temat warunków pracy i życia, w tym zdrowia, bezpieczeństwa, wynagrodzenia, godzin pracy oraz komunikacji z kierownictwem.

Zespół FLA skontroluje także obszary produkcyjne, mieszkania pracowników oraz inne obiekty, jak również zbada dokumenty związane z procedurami na każdym etapie zatrudnienia.

Apple informuje, że jego dostawcy zgodzili się na pełną współpracę z FLA, oferując nieograniczony dostęp do swoich operacji. Pierwsze wyniki audytu wraz z rekomendacjami mają zostać opublikowane na początku marca na witrynie FLA.

Podobne inspekcje mają zostać przeprowadzone wiosną tego roku w zakładach w Quanta i Pegatron. W sumie audyty FLA obejmą zakłady, w których montowanych jest ponad 90 proc. produktów Apple.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fabryki dostawców Apple pod lupą FLA

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Roman
Najwyższy czas...
8 8
odpowiedź