SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook wprowadza aplikację Viewpoints. Pozwoli zarabiać uczestnikom ankiet online

Facebook wprowadził na rynek aplikację o nazwie Viewpoints. Umożliwia ona zarabianie pieniędzy użytkownikom uczestniczącym w internetowych ankietach, według zapowiedzi rocznie może to być kwota 600 dolarów. Rozwiązanie jest na razie dostępne tylko w USA.

Article

Wprowadzenie aplikacji o nazwie Viewpoints Facebook ogłosił oficjalnie na swojej stronie internetowej zastrzegając, ze na razie mogą z niej korzystać wyłącznie użytkownicy w USA. W przyszłości planowane jest rozszerzenie dostępności Viewpoints na kolejne rynki.

Viewpoints ma umożliwiać użytkownikom zarabianie pieniędzy za udział w ankietach online dotyczących takich produktów jak Facebook, Instagram, WhatsApp, Portal czy Oculus.

Jak wyjaśniają twórcy aplikacji po założeniu w niej indywidualnego konta i podaniu niezbędnych danych na swój temat użytkownik jest zapraszany do wybranych dla niego ankiet.

W zamian za wypełnienie np. formularza zawierającego ponad 80 pytań internauta otrzyma tysiąc punktów, co będzie oznaczało kwotę 5 dol. w kieszeni użytkownika. Pieniądze mają być przelewane przez Facebook na indywidualne konto na platformie PayPal. Kwoty za pojedyncze ankiety są niezbyt duże, jednak serwis przekonuje, że najbardziej zaangażowani użytkownicy mogą otrzymać w ciągu roku nawet 600 dol.

Facebook zapewnia że dane zbierane na podstawie wypełnianych ankiet nie będą przekazywane firmom zewnętrznym, mogą być jednak przetwarzane przez serwis, prawdopodobnie także w celu pozycjonowania i targetowania konkretnych użytkowników.

W III kwartale 2019 roku Facebook zanotował przychód na poziomie ponad 17,6 miliardów dolarów, a zysk netto sięgnął ponad 6 miliardów dolarów. Liczba użytkowników odwiedzających co miesiąc społecznościowy portal to obecnie blisko 2,5 miliarda.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook wprowadza aplikację Viewpoints. Pozwoli zarabiać uczestnikom ankiet online

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl