SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook wprowadza funkcję Community Actions do tworzenia petycji online

Facebook rozpoczął wprowadzanie dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych narzędzia o nazwie Community Actions. Funkcja pozwala na tworzenie petycji w ważnych kwestiach, pod którymi mogą się podpisać inni użytkownicy Facebooka.

Article

W założeniach opcja Community Actions ma ułatwiać użytkownikom Facebooka zajmowanie głosu w ważnych sprawach dotyczących konkretnych społeczności.

Funkcja umożliwia stworzenie konkretnej petycji i wymienienie w niej za pomocą tagowania instytucji lub organizacji której dotyczy poruszona sprawa. W publikowanej petycji jest dostępny specjalny przycisk pozwalający na wspieranie odezwy przez innych użytkowników Facebooka. Dopiero po jego wykorzystaniu możliwy będzie udział w dyskusji na temat kwestii poruszonych w petycji.

Na razie funkcja Community Actions jest wprowadzana jedynie dla użytkowników Facebooka w Stanach Zjednoczonych. Nie wiadomo czy i kiedy będzie ona dostępna także dla internautów w innych częściach świata.

W trzecim kwartale 2018 r. Facebook odnotował przychód na poziomie ponad 13,5 mld dol., a zysk netto wzrósł do ponad 5,1 mld. Liczba użytkowników odwiedzających serwis co miesiąc wynosi blisko 2,3 mld.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook wprowadza funkcję Community Actions do tworzenia petycji online

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl