SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook z nowymi regułami w grupach. Za łamanie zasad blokada wpisów

Facebook zapowiedział wprowadzenie nowych zasad dotyczących grup funkcjonujących w serwisie. Zmiany dotyczą systemu rekomendacji oraz ograniczeń dla grup łamiących regulamin. Z kolei członkowie grup regularnie łamiący standardy zostaną pozbawieni możliwości publikowania lub komentowania treści we wszystkich grupach do których należą. Nowe regulacje będą obowiązywały także w Polsce.

Article

Na swoim blogu Facebook zapowiedział aktualizację zasad i zabezpieczeń, dzięki którym odkrywanie i korzystanie z grup ma stać się bezpieczniejsze.

Według serwisu wprowadzane zmiany wpłyną na to, jakie grupy pojawiają się w spersonalizowanych rekomendacjach, a także osłabią widoczność grup, które łamią zasady obowiązujące na platformie.

Czytaj także: Polskie media w News Page Index Facebooka. „Dostęp do unikalnych narzędzi i wiarygodność”

Nowe zasady rekomendacji

Według Facebooka zapowiadane zmiany mają na celu m.in. zwiększyć bezpieczeństwo spersonalizowanych rekomendacji grup. W tym celu Facebook rozszerza na cały świat wprowadzone wcześniej w Stanach Zjednoczonych ograniczenie, zgodnie z którym nowe grupy oraz te o tematyce obywatelskiej lub politycznej nie będą wyświetlane w spersonalizowanych rekomendacjach. Nadal jednak będzie możliwe wyszukiwanie takich grup i zapraszanie do nich swoich znajomych.

Jeśli natomiast dana grupa złamie zasady obowiązujące na platformie, to zgodnie z zapowiedzią w spersonalizowanych rekomendacjach będzie ona wyświetlana niżej.

Ograniczenia dla grup łamiących zasady

Zgodnie z nowymi zasadami osoby chcące dołączyć do grupy będą informowane o tym, czy dana grupa złamała standardy społeczności, tak, aby decyzję o dołączeniu do niej mogły podjąć świadomie.

Ponadto, w celu zminimalizowania widoczności i dołączania nowych osób do takiej grupy, zostaną ograniczone możliwości zapraszania nowych użytkowników.  Dodatkowo, treści z grup łamiących standardy społeczności będą pokazywały się niżej w Aktualnościach osób, które już do nich należą, zmniejszając w ten sposób ich widoczność.

Czytaj także: Facebook będzie płacił News Corp. za newsy w Australii. Podpisano umowę

Ponadto administratorzy i moderatorzy grup będą tymczasowo zobowiązani do akceptowania wszystkich nowych postów. Dotyczy to tych grup, których znacząca liczba członków złamała zasady polityki Facebooka lub była częścią grupy, która została usunięta za nieprzestrzeganie zasad.

Oznacza to, że posty w grupie nie będą widoczne dopóki administrator lub moderator ich nie zweryfikuje i zaakceptuje. Jeśli posty łamiące zasady będą nagminnie akceptowane i publikowane, cała grupa zostanie usunięta.

Zasady dla członków grup

Facebook zapowiada także że osobom, które regularnie naruszały standardy społeczności, zostanie okresowo zablokowana możliwość publikowania lub komentowania treści we wszystkich grupach do których należą. Nie będą one też miały możliwości zaproszenia innych do jakiejkolwiek grupy lub stworzenia nowej.

Serwis w komunikacie nie podaje w jakim okresie będzie obowiązywał planowany zakaz publikowania wpisów. Jednak w rozmowie z serwisem The Verge przedstawiciel Facebooka poinformował, że blokada może trwać od 7 do 30 dni w zależności m.in. od skali naruszenia zasad oraz liczby takich przypadków.

Według zapowiedzi zmiany będą pojawiać się na platformie stopniowo w następnych miesiącach. Polskie biuro Facebooka poinformowało Wirtualnemedia.pl, że nowe zasady pojawią się także w polskiej wersji serwisu, na razie nie wiadomo jednak dokładnie kiedy do tego dojdzie.

W czwartym kwartale ub.r. Facebook osiągnął rekordowe w swojej historii przychody (28,07 mld dolarów) i zysk netto (11,2 mld dolarów). Z jego serwisów i aplikacji korzysta miesięcznie już 3,3 mld internautów, a z samego Facebooka - 2,8 mld. Z każdego użytkownika koncern zarabia kwartalnie 8,62 dolara.

Dołącz do dyskusji: Facebook z nowymi regułami w grupach. Za łamanie zasad blokada wpisów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl