SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook rozważa utworzenie komisji ds. wyborów

Facebook myśli o utworzeniu wewnętrznej specjalnej komisji, której zadaniem byłoby monitorowanie i kontrola treści na temat procesów wyborczych, które publikowane są w platformie.

Article

Jak podaje "New York Times", władze Facebooka konsultują swój pomysł  z naukowcami i ekspertami. Mieliby oni zasiadać w planowanej komisji i doradzać Facebookowi w kwestiach związanych z wyborami na świecie. Zadaniem komisji byłoby opiniowanie budzących zastrzeżenia treści oraz konsultowanie polityki reklam zamieszczanych w serwisie przez partie, kandydatów i komitety wyborcze.

Facebook oficjalnie nie udziela na ten temat komentarza.

Presja na większą kontrolę treści w Facebooku

Według "NYT" plany Facebooka mogła mieć związek z przyszłorocznymi wyborami śródokresowymi (tzw. " Midterm elections") w Stanach Zjednoczonych. Ostateczna decyzja na temat powołania komisji jeszcze nie zapadła. Jak twierdzą źródła gazety, w radzie nadzorczej Facebooka istnieje presja na większą kontrolę nad treściami politycznymi w serwisie.

Kierowany przez Marka Zuckerberga portal zmagał się z licznymi oskarżeniami o brak reakcji na fake newsy i masową dezinformację na platformie w okresie kampanii wyborczej w 2016 roku, kiedy prezydentem został Donald Trump.

Z Facebooka regularnie korzysta na świecie ponad 2,8 mld użytkowników. W drugim kwartale br. Facebook osiągnął wzrost przychodów o 56 proc., do 29,08 mld dolarów i zysku netto z 5,18 do 10,39 mld dolarów.

Dołącz do dyskusji: Facebook rozważa utworzenie komisji ds. wyborów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pietrzyk Tomasz
Trump zablokowany, terroryści ISIS nie, czego tu nie rozumiecie?
odpowiedź