SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mark Zuckerberg: Prognozy rozwoju Mety zbyt różowe, winien hamujący segment reklamowy

Nasze przewidywania wzrostów biznesowych były dokonane na wyrost - przyznał Mark Zuckerberg, szef koncernu Meta. Okazało się, że firma zaplanowała perspektywy zbyt optymistycznie, błędnie oczekując, że skokowy zwiększenie użytkowania produktów Mety i przychodów podczas pandemii COVID-19 zostanie utrzymane. Pracowników czekają nowe wymagania  dotyczące wydajności, jednocześnie jednak część z nich notuje obniżenie płac.

Mark Zuckerberg, szef Mety, fot. MetaArticle

W drugim kwartale br. koncern Meta Platforms, do którego należą Facebook, Instagram, Messenger i WhatsApp, zanotował wyniki poniżej oczekiwań: wpływy zmalały o 1 proc. do 28,82 mld dol., a zysk netto z 10,39 do 6,69 mld dol. Firma tłumaczy to słabą koniunkturą reklamową, i nie spodziewa się poprawy w trzecim kwartale.

Zbyt wielki optymizm

Teraz Meta próbuje tłumaczyć swoim pracownikom, dlaczego wyniki są gorsze od zakładanych. Jak donosi Reuters Mark Zuckerberg, szef koncernu powiedział pracownikom podczas spotkania, że firma zaplanowała dalszy rozwój zbyt optymistycznie, błędnie oczekując, że skokowy wzrost użytkowania i przychodów podczas izolacji związanych z COVID-19 pozostanie trwałym trendem.

Zuckerberg, odpowiadając na pytanie jednego z pracowników o politykę firmy stwierdził, że w ostatnich miesiącach Meta zatrudniała ludzi zbyt intensywnie i nie uwzględniła konsekwencji spowolnienia gospodarczego.

Czytaj także: Meta przestanie płacić wydawcom za wiadomości na Facebooku

Szef Mety potwierdził, że wierzy, iż globalny rynek wchodzi wchodzi w stagnację, która będzie miała szeroki wpływ na biznes reklamy cyfrowej, od  której zależą w dużej mierze wyniki biznesowe usług prowadzonych przez koncern.

Zuckerberg nie ukrywał podczas spotkania, że Meta w nadchodzącym czasie planuje w poważnym stopniu ograniczyć wzrost zatrudnienia. Dodatkowo, mają się pojawić zaostrzone wymagania dotyczące wydajności pracowników, niewykluczone są także zwolnienia dotyczące najmniej efektywnych członków poszczególnych zespołów Facebooka czy Instagrama.

W dodatku wielu pracowników technologicznych Mety jest opłacanych częściowo w jednostkach akcji koncernu, a uposażenie to w ostatnim czasie spada, w związku z malejącą wartości udziałów koncernu na giełdzie.

Czytaj także: Właściciel Facebooka pozwany przez MetaX. Chodzi o naruszenie znaku towarowego

Dołącz do dyskusji: Mark Zuckerberg: Prognozy rozwoju Mety zbyt różowe, winien hamujący segment reklamowy

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
123
ten Zuckerberg to jest cos zrobione przez komputer on nie wyglada jak realna osoba,jakis cyborg
odpowiedź
User
098
Swiat bedzie lepiej sobie radzil bez.
odpowiedź