SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agnieszka Kosik szefową Facebooka w Polsce, Robert Bednarski dalej dyrektorem w Europie Środkowo-Wschodniej

Agnieszka Kosik zaczęła pracę jako szefowa Facebooka w Polsce. Poprzednio kierowała domem mediowym MediaCom Warszawa, a wcześniej pracowała m.in. w OMD Poland.

Agnieszka KosikArticle

Objęta przez Agnieszkę Kosik funkcja head of Poland to nowe stanowisko w strukturach Facebooka. Kosik będzie zarządzała rozwojem działalności firmy w Polsce.

- Mam ogromny szacunek dla jej wiedzy, długoletniego doświadczenia, sukcesów i jestem przekonany, że będzie bardzo silnym wzmocnieniem naszego polskiego zespołu i pozwoli na jeszcze bliższą współpracę z naszymi partnerami w Polsce oraz wzmocnienie ich pozycji biznesowej - tak o Agnieszce Kosik mówi Robert Bednarski, szef Facebooka w Europie Środkowo-Wschodniej.

- Dołączenie Agnieszki, a zarazem utworzenie stanowiska head of Poland jest jasnym dowodem naszego silnego zaangażowania w Polsce, a także dużego znaczenia regionu Europy Środkowo-Wschodniej w strategii firmy - podkreśla.

Facebook z biurem w Warszawie od 6 lat

Biuro Facebooka w Warszawie działa od prawie sześciu lat (wiosną 2016 roku zostało przeniesione do nowej lokalizacji). Obecnie zarządza działalnością firmy w Europie Środkowo-Wschodniej, odpowiada m.in. za kontakty z partnerami biznesowymi (w tym reklamodawcami).

Robert Bednarski szefem biura został wiosną 2015 roku, wcześniej był prezesem Grupy Onet.

Według badania Gemius/PBI w lipcu br. Facebook zanotował 21,14 mln użytkowników, 3,9 mld odsłon oraz 33 minuty i 48 sekund średniego czasu korzystania przez internautę w ciągu dnia. Z kolei aplikacja mobilna Messenger miała 11,07 mln użytkowników, a aplikacja Facebooka - 8,2 mln. Do Facebooka należą też Instagram (w lipcu jego aplikacja mobilna miała 3,61 mln polskich użytkowników) i WhatsApp (5,05 mln użytkowników).

W drugim kwartale br. Facebook zanotował 13,23 mld dolarów wpływów (z czego jedynie 193 mln dolarów ze źródeł pozareklamowych) i 5,11 mld dolarów zysku netto. Firma nie podaje, jakie były jej wyniki finansowe w różnych krajach i regionach świata.

>>> TYSIĄCE OGŁOSZEŃ O PRACĘ - PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

Agnieszka Kosik po 15 latach odeszła z MediaComu

Poprzednio Agnieszka Kosik przez 15 lat pracowała w domu mediowym MediaCom Warszawa. Przez ostatnie 10 lat zajmowała stanowisko CEO, na którym teraz zastąpił ją Jakub Kossut. Przedtem była dyrektorem zarządzającym, m.in. w należącej do Mediacomu spółce Guideline.

W latach 1993-2003 Agnieszka Kosik była związana z OMD Poland. Pełniła tam kolejno funkcje od plannera do dyrektora zarządzającego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agnieszka Kosik szefową Facebooka w Polsce, Robert Bednarski dalej dyrektorem w Europie Środkowo-Wschodniej

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Whiteman
A czy Andrzej Długopis wie że ma konkurencję? Nazwa stanowiska mistrz!
odpowiedź
User
omo
"Obecnie zarządza działalnością firmy w 26 krajach w Europie Środkowo-Wschodniej"
Hm
odpowiedź
User
open
Po co szef do czegoś co samo się prowadzi? Jaka do tego jest potrzebna wiedzą? Całki?
odpowiedź