SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook testuje Moments - aplikację do prywatnego udostępniania treści

Pełna kontrola użytkownika nad tym komu i jakiego rodzaju pliki udostępnia na Facebooku - taka będzie funkcja nowego narzędzia o kodowej nazwie Moments.

Article

Facebook pracuje nad tą aplikacją wspólnie z internnetowym serwisem Cluster, który pozwala na udostępnianie konkretnych treści tylko ściśle wyselekcjonowanym odbiorcom zdefiniowanym przez użytkownika. Szefowie Facebooka chcą zintegrować Moments ze swoim serwisem po to, by udowodnić milionom użytkowników, że zachowanie prywatności w sieci nie musi być skomplikowane.

Moments ma działać na takiej zasadzie, że użytkownik tworzy w aplikacji własną przestrzeń, w której umieszcza konkretne pliki (na przykład prywatne zdjęcia). Następnie decyduje, jacy odbiorcy mają mieć dostęp do utworzonego wcześniej miejsca. Narzędzie pozwala na bieżące kontrolowanie kto został zaproszony do danej przestrzeni, jakie komentarze w niej umieszcza i jakie treści przegląda.

Na razie Moments jest na etapie testowania - aplikację otrzymali do użytku między innymi wybrani pracownicy Facebooka, którzy mają wykryć jej mocne i słabsze strony. Na razie nie wiadomo kiedy narzędzie zostanie udostępnione wszystkim użytkownikom Facebooka i jaką ostatecznie będzie miało nazwę.


Facebook od pewnego czasu podejmuje rozmaite działania mające przekonać użytkowników do tego, że poważnie traktuje kwestię ich prywatności. Między innymi dlatego ostatnio wprowadził nowy system, który pomaga we właściwym ustawieniu opcji prywatności na koncie w Facebooku (więcej informacji tutaj).

Na koniec czerwca br. Facebook miał na całym świecie ponad 1,3 mld użytkowników (zobacz szczegóły).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook testuje Moments - aplikację do prywatnego udostępniania treści

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl