SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook testuje newsfeed i komentarze dopasowane do powolnego internetu

Wyświetlanie nieoglądanych wcześniej postów oraz możliwość wpisywania komentarzy bez połączenia z siecią - takie mają być nowe sposoby Facebooka na pomoc użytkownikom z dostępem do powolnych łączy internetowych. Rozwiązanie jest w fazie testów.

Article

O testach nowego sposobu wyświetlania newsfeedu w urządzeniach działających na obszarach z powolnym internetem (np. w technologii 2G) Facebook poinformował na swoim blogu.

Testowane rozwiązanie polega na tym, że kiedy aplikacja Facebooka straci połączenie z siecią lub wykryje jej słabą przepustowość na ekranie będą prezentowane wcześniej ściągnięte treści, które jednak zostały pominięte przez użytkownika podczas przewijania newsfeedu. W momencie gdy parametry łącza się poprawią wszystko wróci do normy - użytkownik znów zobaczy najbardziej aktualne wpisy dostosowane do swoich potrzeb i wymagań.

Oprócz zmian w funkcjonowaniu newsfeedu Facebook zamierza też ułatwić publikowanie komentarzy w wypadku powolniejszych połączeń internetowych. Nowa opcja pozwoli na wpisanie komentarza w momencie, gdy użytkownik jest poza siecią. Ukaże się on w momencie, gdy dostęp do internetu zostanie przywrócony.

Facebook nie podaje na razie, kiedy dokładnie testowane obecnie rozwiązania zostaną udostępnione wszystkim użytkownikom serwisu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook testuje newsfeed i komentarze dopasowane do powolnego internetu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl