SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook wprowadza wyszukiwanie wpisów

Facebook rozszerza możliwości modułu Graph Search o funkcję wyszukiwania postów. W ten sposób użytkownicy będą mogli dotrzeć do wszystkich treści opublikowanych w przeszłości przez nich lub ich znajomych.

Facebook wprowadza wyszukiwanie wpisów

Nowa funkcja pozwala na wyszukiwanie postów różnego typu: począwszy od zwykłych aktualizacji statusu, poprzez podpisy pod zdjęciami, a na komentarzach i lokalizacjach skończywszy.

Wyszukiwarka umożliwia odnajdowanie ich pod kątem słów, które występują w treści, a także daty publikacji.

Można też przeszukiwać strumień pod kątem treści opublikowanych w konkretnym miejscu.

Funkcja zostanie udostępniona wszystkim, którzy już mogą korzystać z wyszukiwarki Graph Search. Najprawdopodobniej jednak będzie to następowało stopniowo, a więc nie można wskazać konkretnego terminu jej aktywacji.

Wyszukiwanie postów tuż po ogłoszeniu spotkało się z różnymi opiniami. Część użytkowników docenia nowe możliwości, ale pojawiają się również głosy krytykujące nowe rozwiązanie, jako mające zły wpływ na prywatność internautów.

To nie jedyna z nowości wprowadzonych do Facebooka w ostatnim czasie. Kilka dni temu w serwisie pojawiła się również możliwość edycji postów (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook wprowadza wyszukiwanie wpisów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl