SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

“Fakt” poszerza zasięg o Biedronkę i Lidla

Dziennik “Fakt” (Ringier Axel Springer Polska) od tego miesiąca jest sprzedawany jest w sklepach sieci dyskontów Biedronka i Lidl. Tytuł można nabyć łącznie w ponad 40 tys. punktów sprzedaży prasy w Polsce.

Biedronka i Lidl od kilku lat sprzedają wybrane tytuły prasowe -  początkowo oferta była skromna, potem została poszerzona. Teraz dołączył do nich też dziennik “Fakt”. Tytuł można nabyć w kioskach, salonach prasowych, w placówkach Poczty Polskiej, na stacjach benzynowych oraz w innych sieciach handlowych.

- Wiele tytułów zostało ostatnio zamkniętych lub ograniczono ich zasięgi, ale „Fakt” ciągle umacnia swoją pozycję na rynku. Nie tylko nie ograniczamy zasięgu, ale pracujemy także nad jego zwiększeniem - mówi Rafał Kamiński, dyrektor działu handlowego i e-commerce w Ringier Axel Springer Polska. - “Fakt” jest dostępny w ponad 40 tys. punktów sprzedaży, obecnie pracujemy nad dalszym zwiększaniem dostępności w kluczowych sieciach handlowych - dodaje Kamiński.

“Fakt” na czele sprzedaży dzienników

Wydawca informuje, że udział dziennika w rynku sprzedaży dzienników ogólnopolskich wzrósł rok do roku i wynosi obecnie 38,3 proc. Było to możliwe, bo cały czas spada sprzedaż wszystkich dzienników drukowanych. “Fakt” od kilkunastu lat jest tytułem codziennym z największą sprzedażą w Polsce.

W 2022 roku średnia sprzedaż wydania „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska) wyniosła 138 160 egz. Drugą lokatę z wynikiem wynoszącym 80 433 egz. zajął „Super Express”. Podium uzupełnia „Gazeta Wyborcza” (Agora). Jej średnia sprzedaż wydania wyniosła 48 133 egz.

Z danych PBC za IV kw. wynika, że „Fakt” jest liderem z sprzedaży w dziewięciu województwach: śląskim, wielkopolskim, małopolskim, dolnośląskim, zachodniopomorskim, pomorskim, lubelskim, warmińsko-mazurskim oraz podlaskim.

Dziennik w listopadzie ub.r. zrezygnował z regionalnie mutowanych stron w większości regionów. Takie strony pozostały tylko w czwartkowych i piątkowych wydaniach tabloidu w Katowicach i Poznaniu. Miało to związek ze zwolnieniami grupowymi w wydawnictwie. 

Dołącz do dyskusji: “Fakt” poszerza zasięg o Biedronkę i Lidla

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bredny
Szkoda papieru, pudelek dla emerytów
odpowiedź
User
Jutub
W Biedronce przecież Fakt jest od dawna
odpowiedź
User
buahaha
ko ko już tak na rozkaz judaj. skiej kliki zlewaczyła i zniszczyła fakt, że sprzedaż leci na łeb na szyję i stąd takie desperackie kroki
odpowiedź