SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Fakt" wysoko oceniany

Czytelnicy oceniają "Fakt" na piątkę z minusem - wynika ze specjalistycznego badania SMG/KRC

Czytelnicy oceniają "Fakt" na 4,8 w szkolnej skali od 1 do 6 - wynika z badania przeprowadzonego przez SMG/KRC A Millward Brown Company w październiku i listopadzie na zlecenie Axel Springer Polska.

- Badania na grupie ponad 2000 kobiet i mężczyzn, pokazały, że Fakt został wyśmienicie przyjęty przez czytelników - informuje nas Tomasz Szurawski z Axel Springer Polska.

78% czytelników uważa, że gazeta dobrze łączy dwa zadania: informację i rozrywkę a 79% podoba się, że Fakt "nazywa rzeczy po imieniu" - wynika z badania SMG/KRC.

Czytelnik Faktu ma między 25 a 49 lat (53%) i jest dobrze wykształcony - 61% posiada średnie lub wyższe wykształcenie. Fakt czytają zarówno mężczyźni (56%) jak i kobiety (44%). Już po dwóch tygodniach od ukazania się pierwszego numeru Fakt rozpoznawała ponad połowa Polaków (57% według przyjętej metodologii badania).

Według danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, średni nakład sprzedaży dziennika "Fakt" wyniósł w październiku 342 329 egzemplarzy (więcej o sprzedaży pozostałych dzienników). Wyniki te były jeszcze lepsze w ostatnim tygodniu listopada. Jak wynika z danych wydawcy średnia sprzedaż wyniosła 488 tys. egzemplarzy (więcej).
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Fakt" wysoko oceniany

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl