SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fakty Interia.pl i Deutsche Welle organizują wspólny cykl debat dla „Studia Europa”

Redakcje Fakty Interia.pl i Deutsche Welle rozpoczęły cykl debat, w których udział biorą polscy i niemieccy europolitycy. W pierwszym spotkaniu, które odbyło się w czwartek, 31 stycznia br. poświęconym stosunkom na linii Berlin-Warszawa rozmawiali Elmar Brok z CDU i Kosma Złotowski z PiS.

Article

„Studio Europa” to kolejny wspólny projekt Interii i Deutsche Welle po akcji „Zrabowane dzieci/Gearaubte Kinder”, poświęconej uprowadzaniu i zniemczaniu polskich dzieci w czasie II wojny światowej.

Projekt debat polsko-niemieckich ma w założeniu dostarczyć internautom wiedzy na temat spraw, którymi w Brukseli zajmują się europosłowie i przyczynić się do zwiększenia zainteresowania zaplanowanymi na wiosnę wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Program emitowany jest na stronie głównej portalu Interia i w serwisie Fakty, na stronach Deutsche Welle oraz w mediach społecznościowych. Rozmowy w „Studio Europa” odbywają się w Brukseli, prowadzone są po polsku i tłumaczone symultanicznie na język niemiecki. Redakcję Faktów Interia.pl reprezentuje Agnieszka Waś-Turecka, a Deutsche Welle Jowita Kiwnik Pargana.

- Polska i Niemcy są na siebie skazane i należy dołożyć wszelkich starań, żeby współpracowały ze sobą w najważniejszych sprawach dotyczących przyszłości obu krajów i całej Europy. Zależy nam, aby polscy i niemieccy politycy rozmawiali nie tylko o różnicach, które są dziś bardzo widoczne, ale przede wszystkim dostrzegali wspólnotę interesów i w partnerski sposób poprawiali wzajemne relacje – podkreśla Krzysztof Fijałek, redaktor naczelny portalu Interia.pl.

Z kolei Bartosz Dudek, szef Sekcji Polskiej Deutsche Welle zaznacza, że „dialog i szacunek dla odmiennych poglądów powinny być podstawą prowadzenia polityki”.

- Nasz nowy program ma przyczynić się do nawiązania takiego europejskiego dialogu między Polakami a Niemcami. Szczególnie cieszymy się w tym kontekście ze współpracy z naszym partnerem Interia.pl - wyjaśnia.

Do tej pory Interia zrealizowała już kilkadziesiąt rozmów z polskimi przedstawicielami do Parlamentu Europejskiego, transmitując je na żywo z Brukseli i Strasburga na swojej stronie głównej.

Serwis Fakty Interia.pl według danych Gemius/PBI w grudniu 2018 roku miały oglądalność na poziomie 4,8 mln realnych użytkowników i 49,7 mln odsłon. Strony i aplikacje Grupy Interia.pl zanotowały 18,9 mln realnych użytkowników i 1,4 mld odsłon, a sam portal Interia – 13,7 mln realnych użytkowników i 724 mln odsłon.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fakty Interia.pl i Deutsche Welle organizują wspólny cykl debat dla „Studia Europa”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl