SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Fakty po Faktach” i „Gość Wiadomości” ze wzrostem oglądalności, „Wydarzenia i opinie” na minusie

Spośród magazynów publicystycznych nadawanych po dziennikach pozycję lidera oglądalności w tym roku zajmują „Fakty po Faktach” TVN24, a na drugim miejscu znajduje się „Gość Wiadomości” TVP Info. Jedyny spadek liczby widzów zanotował „Gość Wydarzeń” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Nadawany w TVN24 tuż po „Faktach” TVN program „Fakty po Faktach” w okresie od 1 stycznia do 6 marca 2019 roku śledziło średnio 793 tys. widzów, czyli o 62 tys. osób więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. Natomiast udział tego magazynu w rynku telewizyjnym w analizowanym okresie wyniósł 5,17 proc. (rok wcześniej wynosił on 4,73 proc.).

Drugą pozycję zajął pokazywany po „Wiadomościach” Jedynki i TVP Info w newsowej stacji TVP magazyn „Gość Wiadomości”, który zanotował wzrost oglądalności, wynoszący 22 tys. widzów. Jego średnia widownia ukształtowała się na poziomie 624 tys. osób. Przełożyło się to na 3,95 proc. udziału (3,78 proc. rok wcześniej).

Najsłabiej wypadają „Wydarzenia i opinie”, który pokazywany jest po „Wydarzeniach” Polsatu w Polsat News. Jego średnia widownia w analizowanym okresie wyniosła 166 tys. osób (spadek o 10 tys. widzów względem „Gościa Wydarzeń”), co dało audycji 1,09 proc. udziału w rynku (rok wcześniej było to 1,18 proc.).

Bogdan Rymanowski w Polsacie

1 października ub.r. „Wydarzenia i opinie” zaczął prowadzić Bogdan Rymanowski, który wówczas dołączył do Telewizji Polsat (wcześniej był związany z Telewizją TVN). Wraz z początkiem 2019 roku „Wydarzenia i opinie” zyskały emisje piątkowe (wcześniej magazyn oglądać można było od poniedziałku do czwartku). Audycja została również wydłużona o 15 minut, ale zmiana ta została cofnięta po kilku tygodniach.

Również wśród widzów w grupie komercyjnej 16-49 liderem wśród magazynów publicystycznych nadawanych po dziennikach były „Fakty po Faktach”, które śledziło 111 tys. osób (spadek o 1 tys. oglądających).

„Gość Wiadomości” w tym ujęciu miał 98 tys. widzów (wzrost o 10 tys.), a „Gość Wydarzeń” - 26 tys. widzów (spadek o 6 tys.).

Wyniki oglądalności w grupie 16-59.

Najchętniej oglądane wydanie „Faktów po Faktach” w tym roku zostało pokazane 22 stycznia - śledziło je 1,23 mln widzów. Topowe wydanie „Gościa Wiadomości” wyemitowano 17 lutego (962 tys. osób), a „Gościa Wydarzeń” - 18 stycznia (276 tys. oglądających).

Udział TVN24 w rynku telewizyjnym w 2018 roku wyniósł 4,14 proc., TVP Info - 3,43 proc., a Polsatu News - 1,12 proc.

Dołącz do dyskusji: „Fakty po Faktach” i „Gość Wiadomości” ze wzrostem oglądalności, „Wydarzenia i opinie” na minusie

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bob
Dorota zaorała Polsat
odpowiedź
User
Ja
No i Olechowski pokazał jak sie robi informacje. Wzrost „Gościa Wiadomości” nawet w grupie komercyjnej (jako jedyny z analizowanych programow). Do tego regularny wzrost Oglądalności Wiadomości i Teleexpressu. Jeszcze musi popracować nad tvp info i panoramą
odpowiedź
User
walter
cóż Bogdan Rymanowski nie pomaga.
odpowiedź