SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wirtualna Polska inwestuje w fotowoltaikę. Kupiła kolejną farmę za 8,1 mln zł

Wirtualna Polska nabyła swoją drugą farmę fotowoltaiczną na Dolnym Śląsku, o mocy 1,85 megawatów. W efekcie z zielonej energii będzie pozyskiwała prawie 80 proc. zapotrzebowania na zasilanie serwerowni.

fot. materiały prasowe WPArticle

Farma fotowoltaiczna kupiona właśnie przez Wirtualną Polskę zajmuje ponad 3 hektary. Cena transakcji to ponad 8,1 mln zł.

W połowie ub.r. spółka zależna holdingu Wirtualna Polska przejęła 100 proc. udziałów firmy, do której należy farma fotowoltaiczna na Dolnym Śląsku o łącznej mocy 3 MW. Wartość transakcji, wraz z zadłużeniem przejętej spółki, wynosi ok. 12,4 mln zł. Ponadto wiosną ub.r. zakończyła budowę testowej farmy fotowoltaicznej dla jednej ze swoich serwerowni.

Łączna moc wszystkich trzech instalacji fotowoltaicznych Wirtualnej Polski to niemal 5 megawatów. Pokrywa to prawie 80 proc. zapotrzebowania firmy na zasilanie serwerowni. Pozostała część energii elektrycznej kupowana przez WP ma gwarancję pochodzenia ze źródeł odnawialnych.

- Blisko dwa lata temu zobowiązaliśmy się do osiągnięcia zeroemisyjności i dotrzymujemy obietnicy. W Grupie WP nie korzystamy z energii innej niż zielona, dodatkowo sami taką produkując. Polska brudnym węglem stoi, dlatego każda inwestycja w ekologiczne źródła energii w naszym kraju znaczy dużo więcej niż w zachodniej Europie - komentuje Jacek Świderski, prezes holdingu Wirtualna Polska.

W ramach swojej strategii zrównoważonego rozwoju firma wyznaczyła sobie cele dotyczące także odzysku sprzętu IT wycofanego z użytku oraz posadzenia lub ochrony 30 hektarów lasów do 2030 roku.

Już jesienią ub.r. WP przeznaczyła ponad 100 tys. zł na zasadzenie lasu niedaleko Siedlec. To spełnienie obietnicy, zgodnie z którą firma miała wydać na to złotówkę za każdy wypełniony EkoTest.

W trzecim kwartale br. przychody grupy kapitałowej Wirtualna Polska zwiększyły się o 20,3 proc. do 270,9 mln zł, a zysk netto zmalał z 54,87 do 50,76 mln zł. Jej spółka zależna Wakacje.pl osiągnęła dwucyfrowy wzrost sprzedaży w porównaniu z trzecim kwartałem 2019 roku.

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska inwestuje w fotowoltaikę. Kupiła kolejną farmę za 8,1 mln zł

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ha Ha
Polska ziemia ma rodzić plony,a nie stoi tyle żelastwa.Gdzie drzewa,woda,ptaki.to normalna pustynia.
odpowiedź
User
rk72
oczywiście moc zainstalowana to co innego niż moc uzyskiwana Jesień zima yo 5-10 procent przez 5-6 godzin
odpowiedź
User
Jan
Kazdy dzis inwestuje w fotowotaike, odlaczamy gaz, rezygnujemy z wegla, przestajemy jesc mieso. To dobre znaki na przyszlosc.
odpowiedź