SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fed: jest nadzieja na przyspieszenie wzrostu gospodarczego

Choć wzrost gospodarczy pozostaje na niskim poziomie, Bank Rezerwy Federalnej (Fed) widzi szanse na przyspieszenie wzrostu w nadchodzących kwartałach, podał Fed w komunikacie po swoim spotkaniu. Fed postanowił też skupić długoterminowe obligacje za 400 mld USD i sprzeda obligacje o tej samej wartości z okresem zapadalności do 3 lat. Zgodnie z oczekiwaniami, główna stopa procentowa pozostała niezmieniona.

Fed: jest nadzieja na przyspieszenie wzrostu gospodarczego

Fed stwierdził, że informacje uzyskane w ciągu ostatniego miesiąca wskazują, że wzrost PKB pozostaje słaby, przy wysokiej stopie bezrobocia.

"Komitet nadal oczekuje pewnego przyspieszenia odbicia gospodarczego w nadchodzących kwartałach, ale przewiduje, że stopa bezrobocia będzie spadać jedynie stopniowo w kierunku poziomów, które Komitet uważa za właściwe. Co więcej, istnieją znaczące ryzyka dla perspektyw gospodarczych, m.in. problemy na globalnych rynkach finansowych" - głosi komunikat.

Aby wpierać odbicie gospodarcze i obniżyć - z biegiem czasu - inflację, Fed postanowił przedłużyć średni okres zapadalności posiadanych papierów wartościowych.

"Komitet planuje zakupić, do końca czerwca 2012 r., warte 400 mld USD obligacje skarbowe, których okres zapadalności mija za 6-30 lat oraz sprzedać obligacje o zapadalności do 3 lat o takiej samej wartości" - czytamy dalej w komunikacie.

Fed zdecydował również, że główna stopa procentowa funduszy federalnych wynosi nadal 0% do 0,25%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fed: jest nadzieja na przyspieszenie wzrostu gospodarczego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl