SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Festiwal "Dwa Teatry" w Sopocie

2 czerwca br., rozpocznie się w Sopocie VI edycja festiwalu "Dwa Teatry".

W ramach konkursu festiwalowego prezentowane są najlepsze przestawienia telewizyjne i słuchowiska radiowe zrealizowane w ciągu minionego roku. Organizatorami festiwalu są Telewizja Polska, Polskie Radio SA, producentem wykonawczym OTV Gdańsk. 

Nagrody przyznawane są przez dwa zespoły jurorów – „telewizyjny” oraz „radiowy”. W jury konkursu zasiadają aktorzy, reżyserzy teatralni i filmowi, pisarze i krytycy.

W ramach tegorocznego festiwalu zostaną zaprezentowane głośne spektakle Teatru Telewizji m.in.: „Król Edyp” w reżyserii Gustawa Holoubka, „Żywot Józefa” w reżyserii Piotra Tomaszuka, „Najwięcej samobójstw zdarza się w niedziele” w reżyserii Macieja Dejczera czy „Piaskownica” Dariusza Gajewskiego.

W trakcie festiwalu odbędzie się także przegląd spektakli Teatru TV w reżyserii Andrzeja Wajdy. W ramach przeglądu zobaczymy „Zbrodnię i karę” wg F.Dostojewskiego „Mishima” Y.Mishimy, „Noc czerwcową” J.Iwaszkiewicza oraz spektakl „Bigda idzie!” wg. J.Kadena – Bandrowskiego.

Swoje przybycie do Sopotu potwierdziło już wiele gwiazd polskiego teatru i kina m.in. Krystyna Janda, Piotr Adamczyk, Jan Englert, Magdalena Cielecka, Jan Frycz, Gustaw Holoubek, Krzysztof Kolberger, Maja Ostaszewska, Jerzy Trela, Zbigniew Zamachowski.

Obok prezentacji konkursowych i pozakonkursowych, festiwalowi „Dwa teatry” towarzyszą spotkania z artystami, sesje, seminaria dotyczące twórczości telewizyjnej i radiowej.

Festiwal zakończy się do 5 czerwca uroczystą galą, na której przyznane zostaną nagrody za najlepszy spektakl telewizyjny i słuchowisko radiowe.

Relację z Gali widzowie TVP obejrzą 8 czerwca, w czwartek w Programie 1 TVP, o godz.23.20. Program 2 TVP oraz programy Polskiego Radia będą przekazywały widzom i słuchaczom wydarzenia z festiwalu, prezentowały wywiady z jurorami, artystami i gośćmi zaproszonymi na festiwal.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Festiwal "Dwa Teatry" w Sopocie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl