SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Festiwal w Opolu odbędzie się 15-17 września. Kurski: nie ma „czarnej listy TVP”

Podpisane w poniedziałek wieczorem porozumienie zakłada organizację przez Telewizję Polską Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Nadawca chce powtórzyć program zaplanowany na czerwcową odsłonę wydarzenia. - Podpisaliśmy porozumienie, które otwiera drogę do organizacji 54. KFPP w Opolu w dniach 15-17 września - tłumaczy Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes TVP.

Na mocy porozumienia ustalono, że 54. edycja KFPP w Opolu odbędzie się w dniach 15, 16 i 17 września, tj. piątek, sobota i niedziela. Organizacją festiwalu zajmie się Telewizja Polska, a Miasto Opole udostępni w tym roku TVP prawa do marki Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu oraz amfiteatr, w którym odbędzie się widowisko muzyczne.

W oficjalnym komunikacie, Telewizja Polska informuje, że dołoży wszelkich starań, aby strona artystyczna 54. KFPP w Opolu „nie odbiegała od standardów prezentowanych podczas wcześniejszych edycji ww. festiwalu”. Według informacji portalu Wirtualnemedia.pl, dyrektorem artystycznym festiwalu będzie Remigiusz Trawiński.

Jak tłumaczy nam prezes TVP Jacek Kurski, punktem wyjścia do programu wrześniowego festiwalu będzie ten sam program, który został przygotowany na czerwiec. - Zdaję sobie sprawę z tego, że wielu artystów ma zajęte dni w kalendarzu, ale wierzę, że zaśpiewają na opolskiej scenie. Jestem przekonany, że 54. KFPP w Opolu będzie miał wysoki poziom artystyczny - mówi Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski.

Negocjacje w sprawie festiwalu opolskiego

Obie strony negocjowały w tej sprawie od kilku tygodni. Lokalna prasa informowała o rozczarowaniu Opolan po decyzji prezydenta, który w maju - miesiąc przed pierwotną datą 9-11 czerwca - wypowiedział TVP umowę na organizację festiwalu. Miasto Opole jest właścicielem marki KFPP oraz amfiteatru, w którym wydarzenie odbywa się co roku. Po decyzji prezydenta, nadawca planował początkowo organizację alternatywnego festiwalu w Kielcach.

- Byłem otwarty na rozmowę z Opolem. Cieszę się, że po trzech turach spotkań z prezydentem Opola doszło do porozumienia. Udało nam się wypracować wspólne stanowisko, które otwiera drogę do organizacji festiwalu, choć jeszcze o tym nie przesądza. O pełnym sukcesie będziemy mogli mówić kiedy potwierdzimy umowami daty i program festiwalu - przekonuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes TVP.

- Podpisane porozumienie staje na przeciw sytuacji, w której o podstawowych wydarzeniach kulturalnych w Polsce decydowałyby fake newsy. Cały kryzys wokół Festiwalu w Opolu zrodził się z fake newsów i oczywistych kłamstw o rzekomej „czarnej liście TVP”. Niczego takiego nie było i nie ma. Nie umiałem pogodzić się z tym, żeby zła wola kreowała kulturę w Polsce - podkreśla Kurski.

O porozumieniu poinformował wczoraj wieczorem także prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. - Opole ze względu na ponad 50-letnią dobrą współpracę z TVP zgodziło się udostępnić Telewizji na ten czas amfiteatr i prawa do marki KFPP. TVP dołoży wszelkich starań aby strona artystyczna nawiązywała standardem do poprzednich edycji Festiwalu - napisał na Facebooku.

Dołącz do dyskusji: Festiwal w Opolu odbędzie się 15-17 września. Kurski: nie ma „czarnej listy TVP”

44 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kaczorek do Tworek
kurak na prezydenta, a Adrian do Tryubunału
odpowiedź
User
rafal
chłopie, jakie fake newsy? informację o wykreśleniu kayah potwierdzili menedżerzy i maryli rodowicz i kayah - obydwaj zmyślali? zbiorowa fatamorgana?
odpowiedź
User
TiVi
Kura słono płaci Opolu za swój stołek
Po raz pierwszy od wielu lat miasto nie dołoży do festiwalu a nawet zarobi na prawach licencyjnych
odpowiedź