SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Festiwal w Opolu od 14 do 17 czerwca. Bez kolizji z eliminacjami do Euro 2020

Tegoroczny 56. Krajowy Konkurs Piosenki Polskiej w Opolu będzie liczył cztery dni i odbędzie się w dniach 14-17 czerwca br. Festiwal zakończy poniedziałkowy koncert „Scena alternatywna”. Miasto Opole i Telewizja Polska w ciągu kilku dni podpiszą umowę, regulującą warunki organizacji wydarzenia - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

We wrześniu ub.r. prezes TVP Jacek Kurski i wiceprezydent Opola Przemysław Zych podpisali porozumienie, na mocy którego oba podmioty zobowiązują się do organizowania Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej przez kolejne trzy lata, czyli w latach 2019-2021. W umowie strony zagwarantowały organizację minimum trzech dni koncertowych w czerwcu (piątek, sobota i niedziela) z transmisją na antenie głównej TVP1 oraz opcjonalnie organizację czwartego dnia na koncert „Scena Alternatywna” - przygotowywany i transmitowany przez TVP Kultura.

Podczas konferencji prasowej ogłaszającej podpisane porozumienie zapowiedziano, że 56. KFPP odbędzie się między 7 a 9 czerwca 2019 roku.

Jednak trzy miesiące później, po losowaniu grup eliminacyjnych do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2020 okazało się, że data KFPP koliduje z meczem polskiej reprezentacji, który będzie transmitować TVP1 - w piątek 7 czerwca Polska zagra z Macedonią. Dlatego Telewizja Polska ustaliła z Miastem Opole inny termin dla KFPP.

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, 56. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu został przesunięty, aby nie było kolizji z eliminacjami do EURO 2020.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-17 czerwca, a koncerty od piątku do niedzieli będą w całości transmitowane przez TVP1. Zaplanowano także organizację czwartego dnia festiwalowego - ostatni koncert „Scena alternatywna” organizuje i transmituje TVP Kultura.

Przypomnijmy, że Telewizja Polska w porozumieniu z miastem Opole pracuje nad programem, który będzie promował Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Program ma liczyć 8-10 odcinków. - W każdym odcinku ma być kilkanaście minut archiwalnych występów, bo to jest bogactwo telewizji publicznej. Nie będzie to dokładnie ten sam format jak „Szansa na sukces” - opisuje portalowi Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes TVP.

Ubiegłoroczny Festiwal w Opolu odbył się w dniach 8-11 czerwca. Koncerty w pierwsze trzy wieczory w TVP1 i TVP Polonia oglądało średnio 1,98 mln osób, natomiast koncert alternatywny ostatniego dnia miał w TVP1 i TVP Kultura 802 tys. widzów.
 

Dołącz do dyskusji: Festiwal w Opolu od 14 do 17 czerwca. Bez kolizji z eliminacjami do Euro 2020

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wiku
To zamieszanie chyba było dwa lata temu...

Rok temu festiwal był w czerwcu.
W czasie Mistrzostw Świata
odpowiedź
User
1245
Mam nadzieję, że szansonistka kayah nie wystąpi. Bardzo proszę o nowych artystów. Bo tych odgrzewanych kotletów po prostu nie da się słuchać.
odpowiedź
User
cacy
Scena Alternatywna to przyszłość tego festiwalu. W przeciwnym razie utopimy się w zalewie odgrzewanych kotletów i ntego występu Rodowicz
odpowiedź