SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Festiwalowe Radio Opole znów nadaje program. W ramówce archiwalne koncerty, wywiady i polskie przeboje

Na częstotliwości 96,5 MHz w Opolu słychać specjalną rozgłośnię, której program w całości poświęcony jest Krajowemu Festiwalowi Polskiej Piosenki. - Chcemy przedstawić słuchaczom wszystkie bogactwa festiwalowe, które mamy w naszym archiwum - mówi Tomasz Bazan, kierownik redakcji muzycznej Radia Opole.

Article

Festiwalowe Radio Opole po raz pierwszy zagrało w 2014 r. - Projekt był spontaniczny. Okazało się, że jest możliwość ustawienia specjalnego nadajnika radiowego tylko dla mieszkańców Opola. Zdecydowaliśmy się wówczas na uruchomienie takiego kanału, który będzie poświęcony tylko opolskiemu festiwalowi. Okazało się, że ten projekt był na tyle interesujący, że zdecydowaliśmy się go kontynuować w kolejnych latach - wspominał kilka dni temu w "Porannej Rozmowie Radia Opole" Tomasz Bazan, kierownik redakcji muzycznej Radia Opole.

Festiwalowe Radio Opole wystartowało w tym roku 28 maja. Nadaje całodobowy program na częstotliwości 96,5 MHz. Stację słychać dzięki okazjonalnemu pozwoleniu, które Urząd Komunikacji Elektronicznej wydaje na 30 dni. Rozgłośni można też słuchać w aplikacji Radia Opole oraz na stronie stacji.

- Idea Festiwalowego Radia Opole jest taka, że chcemy przedstawić słuchaczom Radia Opole i nie tylko wszystkie bogactwa festiwalowe, które mamy w naszym archiwum - mówi Tomasz Bazan.

Cztery pasma programowe

Ramówka Festiwalowego Radia Opole podzielona jest na kilka segmentów. W nocy stacja prezentuje głównie piosenki, ale przypomina też historyczne występy z opolskiego amfiteatru ze szczególnym uwzględnieniem koncertów, które trwały do późnych godzin nocnych.

Od godz. 6 do 12 w paśmie "Opolskie przeboje KFPP" grane są największe hity gwiazd polskiej estrady, utwory notowane na listach przebojów oraz te, które uzyskały nagrody i wyróżnienia podczas opolskich festiwali.

Między godz. 12 a 18 w audycji "Festiwalowe wspomnienia" rozgłośnia sięga po wykonawców oraz utwory z różnych gatunków muzycznych, ze szczególnym naciskiem na artystów znajdujących w nurcie tzw. "polskiej nostalgii", czyli lata 60., 70., 80. i 90.

Natomiast w paśmie "Niezapomniane koncerty KFPP" (codziennie od godz. 18 do 24) prezentowane są wybrane festiwalowe koncerty z archiwów Radia Opole. "Jest to pasmo muzyczne stanowiące prezentację najlepszych lub najnowszych materiałów muzycznych zarejestrowanych na opolskich festiwalach podczas tzw. koncertów tematycznych" - informuje rozgłośnia.

Transmisje koncertów w radiu

Stacja przypomni też wywiady z legendami sceny muzycznej, m.in. Czesławem Niemenem, zespołem Filipinki czy Władysławem Szpilmanem.

W środę, 15 czerwca stacja otworzy swoje studio w amfiteatrze, skąd dziennikarze będą podglądać pracę artystów za kulisami, sprawdzać, co dzieje się na widowni i scenie, a także porozmawiają z twórcami tegorocznego - 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Od 17 do 20 czerwca od godz. 20 do 1 na antenie Festiwalowego Radia Opole będzie można wysłuchać transmisji radiowych z koncertów festiwalowych oraz wywiadów z artystami w przerwach między występami.

Festiwalowe Radio Opole będzie grało do 26 czerwca.

Dołącz do dyskusji: Festiwalowe Radio Opole znów nadaje program. W ramówce archiwalne koncerty, wywiady i polskie przeboje

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl