SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Koniec zdjęć do filmu „Ryfka” z Borysem Szycem i jego córką Sonią w rolach głównych. Premiera kinowa w 2023 roku

Zakończyły się zdjęcia do filmu „Ryfka” z Borysem Szycem i jego córką Sonią w rolach głównych, którego koproducentami są Grupa Kino Polska i Canal+ - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Kinowa premiera jest planowana na 2023 rok.

„Ryfka”; fot. Maciej Ryter Serce Article

„Ryfka” to opowieść o 17-letniej dziewczynie, która konfrontując się z trudnym życiowym tematem wkracza do świata ojca, z którym od dawna nie utrzymuje kontaktów. To zderzenie dwóch pokoleń i całkowicie różnych sposobów patrzenia na świat daje nadzieję na porozumienie, poznanie się na nowo i odbudowanie zepsutych relacji.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

W roli tytułowej Ryfki widzowie zobaczą debiutującą na dużym ekranie Sonię Szyc. W rolę jej filmowego ojca wciela się Borys Szyc. W filmie wystąpią także Anita Jańcia, Maciej Bisiorek, Anna Moskal, Anna Mrozowska, Magdalena Cielecka, Iza Kuna oraz Jan Peszek.

- „Ryfka” to wypełniona emocjami i humorem opowieść o zderzeniu dwóch pokoleń i całkowicie różnych sposobów patrzenia na świat, która daje nadzieję na porozumienie, poznanie się na nowo i odbudowanie zepsutych relacji między ojcem i córką. W głównych rolach w filmie występują Borys Szyc i debiutująca na wielkim ekranie Sonia Szyc, co wytworzyło niezwykle naturalną więź i prawdziwe emocje między aktorami - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Małgorzata Łupina, dyrektorka programowa i ds. produkcji telewizyjnej w Grupie Kino Polska.

Koproducentami filmu są Grupa Kino Polska i Canal+, to drugi wspólny projekt obu spółek (po filmie „Wszystkie nasze strachy”). Za scenariusz odpowiada Katarzyna Sarnowska, funkcję reżysera pełni Kuba Michalczuk. Autorem zdjęć jest Maciej Ryter. Za scenografię odpowiada Jakub Zwolak. Pionem kostiumów kieruje Pola Gomółka, a charakteryzacją - Alicja Kutkowska.

Koniec zdjęć, trwa postprodukcja

Już zakończyły się zdjęcia do produkcji, które realizowane były w okresie letnim. Prace na planie realizowane na Śląsku oraz w Warszawie.

Kinowa premiera „Ryfki” planowana jest na 2023 rok, aktualnie film jest w fazie postprodukcji. Za dystrybucję obrazu odpowiadać będzie Kino Świat. - Aktualnie jesteśmy na etapie montażu produkcji. Film ma szansę stać się hitem w kinach, jestem też przekonana, że zbierze pozytywne recenzje krytyków - mówi nam Małgorzata Łupina.

Film „Ryfka” jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Dołącz do dyskusji: Koniec zdjęć do filmu „Ryfka” z Borysem Szycem i jego córką Sonią w rolach głównych. Premiera kinowa w 2023 roku

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Korektor
Koniec zdjęć do filmu „Ryfka” z Byrosem Szycem i jego córką Sonią w rolach głównych.

Byrosem?
1 1
odpowiedź
User
Maron
Koniec zdjęć do filmu „Ryfka” z Byrosem Szycem i jego córką Sonią w rolach głównych.

Byrosem?


Bajros Szyc z córką spogląda na Rawę w Katowicach...
2 0
odpowiedź
User
Janek
Kto to q..wa jest Byros Szyc?! Chyba Gyros?
3 0
odpowiedź