SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Finał II edycji konkursu dla dziennikarzy

Finał konkursu dla dziennikarzy - publicystów prawnych

W siedzibie "Gazety Prawnej" odbył się finał II edycji konkursu dla dziennikarzy - publicystów prawnych. Organizują go wspólnie Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie, Izba Notarialna w Warszawie i "Gazeta Prawna".

Na konkurs napłynęło kilkadziesiąt prac. Jury oceniało materiały przede wszystkim pod kątem właściwego przedstawienia instytucji prawnych, przystępności i rzetelności przekazu oraz walorów publicystycznych i popularyzatorskich.

W skład jury wchodzili Zbigniew Maciąg - redaktor naczelny Gazety Prawnej, notariusz Robert Dor - przedstawiciel Izby Notarialnej w Warszawie oraz radca prawny Zbigniew Romatowski - przedstawiciel Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Po zapoznaniu się z nadesłanymi pracami jury przyznało dwie równorzędne nagrody główne, trzy wyróżnienia i nagrodę specjalną. Dwie równorzędne nagrody główne po 2500 zł każda

1. red. Andrzejowi Goszczyńskiemu z tygodnika "Polityka" za artykuł "Państwo prawników"
2. red. Red. Violetcie Krasnowskiej i Grzegorzowi Pawelczykowi z tygodnika "Wprost" za wspólny artykuł "Zwyciężył niezwyciężonych" Trzy równorzędne wyróżnienia po 2000 złotych każde przyznano:

1. Red. Mirosławowi Rogalskiemu z telewizji TVN za reportaż "Świadek incognito"
2. Red. Annie Kobierskiej z "Tygodnika Koneckiego" za cykl publikacji prasowych o charakterze interwencyjnym
3. Red. Michałowi Iwanowskiemu z "Gazety Lubuskiej" za artykuł "Paragraf 404"

Nagrodę specjalną za konsekwentnie od lat prowadzoną na wysokim poziomie rubrykę informacji i porad prawnych przyznano red. Ewie Sierpińskiej z "Dziennika Polskiego" (2000 złotych). Red. Sierpińska zwyciężyła w ubiegłorocznej edycji konkursu.  

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Finał II edycji konkursu dla dziennikarzy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl