SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Firmy Zbigniewa Benbenka wycofały się z przetargu na przejęcie pracowników TVP

Konsorcjum spółek Time, Murator i Medella, należących do Grupy ZPR Zbigniewa Benbenka, wycofało się z przetargu na przejęcie pracowników etatowych Telewizji Polskiej.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVPArticle

W przesłanym do Wirtualnemedia.pl komunikacie konsorcjum podano, że decyzja o wycofaniu się z udziału w dalszych etapach przetargu zapadła “już wcześniej, po ponownym przeanalizowaniu oferty TVP na przejęcie pracowników i współpracowników”.

Renata Krzewska, prezes Muratora i Time, w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, tłumaczy, że spółki zdecydowały się na wycofanie z przetargu, bo w całym przedsięwzięciu chodzi w o obsługę kadrowo-płacową, a nie jest to przedsięwzięcie medialne. Wpływ na decyzję konsorcjum miał też fakt, że pozostałe firmy biorące udział w przetargu to spółki działające na rynku pracy, zajmujące się m.in. oferowaniem pracowników tymczasowych jak Manpower Group i Gi Group. Poza nimi w przetargu startuje też konsorcjum spółek Wadwicz, The Chimney Pot i Floty Filmowej. Jego rozstrzygnięcie jest planowane na jesień br.

Udział konsorcjum firm Murator, Time i Medella, budził wątpliwości niektórych posłów. W środę w Sejmie Barbara Bubula z PiS mówiła, że może ono stanowić bezpośrednią konkurencję dla TVP na rynku cyfrowej telewizji naziemnej, bo do Grupy ZPR należą też naziemne kanały Eska TV i Polo TV. Jej zdaniem, gdyby to konsorcjum wygrało przetarg, mogłoby to oznaczać, iż duża część pracowników TVP przejdzie de facto do konkurencji. W jej opinii cała operacja może doprowadzić do prywatyzacji telewizji publicznej.

Telewizja Polska chce do firmy zewnętrznej przenieść około 550 z 3400 etatowych pracowników. Chodzi głównie o dziennikarzy, ale także grafików, charakteryzatorów i montażystów. Oddelegowani pracownicy mają otrzymywać pensje w niezmienionej wysokości przez pierwszy rok. Ma ich nie obejmować zakaz konkurencji, a cała operacja ma służyć zachęceniu pracowników do przechodzenia na samozatrudnienie, co ma przynieść w TVP w pierwszym roku od 5 do 15 mln zł oszczędności (więcej na ten temat).  Prezes TVP Juliusz Braun zwrócił się o ochronę przetargu do CBA i ABW (poznaj szczegóły).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Firmy Zbigniewa Benbenka wycofały się z przetargu na przejęcie pracowników TVP

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dziwne
To dziwne, że posłowie PIS tak ostro walczą z Benbenkiem.
Przecież Super Ekspres podobno ma ostrą pro-PISowską linię polityczną?
A tu tak się odwdzięczają...
odpowiedź
User
nickT
Proponuję wywalić wszystkich pracowników TVP , tych z Warsiawki i tych z Regionów. Oszczędności będą niewyobrażalne, a kasy starczy na kolejne piętra dla dyrektorów , wiceprezesów, naczelników i bandy ich asystentów po akademii rolniczo-hutniczej.Sami soba będą zarządzać, a program z archiwum jeden na "półetatu" rencista da rade wyemitować, Jak mu się zemrze, to taką fuchę przejmie kolejny z tych co działalność założyli, bo wiadomo, ze samotny i tylko na trumnę zbiera.
Juz dzisiaj wiadomo, kto ten "przetarg" wygra. The Chimney Pot i Flota Filmowa.
Benbenek już się wycofał, bo ... geologii nie przeskoczy.
odpowiedź
User
Nnnnno
Widać nie mieli oferty pracy dla prezesa 60. lecia i jego rzecznika!
odpowiedź