SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Firmy Zbigniewa Benbenka wycofały się z przetargu na przejęcie pracowników TVP

Konsorcjum spółek Time, Murator i Medella, należących do Grupy ZPR Zbigniewa Benbenka, wycofało się z przetargu na przejęcie pracowników etatowych Telewizji Polskiej.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVP Article

W przesłanym do Wirtualnemedia.pl komunikacie konsorcjum podano, że decyzja o wycofaniu się z udziału w dalszych etapach przetargu zapadła “już wcześniej, po ponownym przeanalizowaniu oferty TVP na przejęcie pracowników i współpracowników”.

Renata Krzewska, prezes Muratora i Time, w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, tłumaczy, że spółki zdecydowały się na wycofanie z przetargu, bo w całym przedsięwzięciu chodzi w o obsługę kadrowo-płacową, a nie jest to przedsięwzięcie medialne. Wpływ na decyzję konsorcjum miał też fakt, że pozostałe firmy biorące udział w przetargu to spółki działające na rynku pracy, zajmujące się m.in. oferowaniem pracowników tymczasowych jak Manpower Group i Gi Group. Poza nimi w przetargu startuje też konsorcjum spółek Wadwicz, The Chimney Pot i Floty Filmowej. Jego rozstrzygnięcie jest planowane na jesień br.

Udział konsorcjum firm Murator, Time i Medella, budził wątpliwości niektórych posłów. W środę w Sejmie Barbara Bubula z PiS mówiła, że może ono stanowić bezpośrednią konkurencję dla TVP na rynku cyfrowej telewizji naziemnej, bo do Grupy ZPR należą też naziemne kanały Eska TV i Polo TV. Jej zdaniem, gdyby to konsorcjum wygrało przetarg, mogłoby to oznaczać, iż duża część pracowników TVP przejdzie de facto do konkurencji. W jej opinii cała operacja może doprowadzić do prywatyzacji telewizji publicznej.

Telewizja Polska chce do firmy zewnętrznej przenieść około 550 z 3400 etatowych pracowników. Chodzi głównie o dziennikarzy, ale także grafików, charakteryzatorów i montażystów. Oddelegowani pracownicy mają otrzymywać pensje w niezmienionej wysokości przez pierwszy rok. Ma ich nie obejmować zakaz konkurencji, a cała operacja ma służyć zachęceniu pracowników do przechodzenia na samozatrudnienie, co ma przynieść w TVP w pierwszym roku od 5 do 15 mln zł oszczędności (więcej na ten temat).  Prezes TVP Juliusz Braun zwrócił się o ochronę przetargu do CBA i ABW (poznaj szczegóły).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Firmy Zbigniewa Benbenka wycofały się z przetargu na przejęcie pracowników TVP

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dziwne
To dziwne, że posłowie PIS tak ostro walczą z Benbenkiem.
Przecież Super Ekspres podobno ma ostrą pro-PISowską linię polityczną?
A tu tak się odwdzięczają...
13 25
odpowiedź
User
nickT
Proponuję wywalić wszystkich pracowników TVP , tych z Warsiawki i tych z Regionów. Oszczędności będą niewyobrażalne, a kasy starczy na kolejne piętra dla dyrektorów , wiceprezesów, naczelników i bandy ich asystentów po akademii rolniczo-hutniczej.Sami soba będą zarządzać, a program z archiwum jeden na "półetatu" rencista da rade wyemitować, Jak mu się zemrze, to taką fuchę przejmie kolejny z tych co działalność założyli, bo wiadomo, ze samotny i tylko na trumnę zbiera.
Juz dzisiaj wiadomo, kto ten "przetarg" wygra. The Chimney Pot i Flota Filmowa.
Benbenek już się wycofał, bo ... geologii nie przeskoczy.
33 10
odpowiedź
User
Nnnnno
Widać nie mieli oferty pracy dla prezesa 60. lecia i jego rzecznika!
31 8
odpowiedź
User
UDekracja
Politmajsterkowicze szykują zwolnienia GRUPOWE w TVP?
26 8
odpowiedź
User
Y
baardzo rozsądne posunięcie. nie warto bo opr za duży
11 8
odpowiedź