SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fokus TV i Stopklatka TV - nowe kanały na pierwszy multipleks

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na posiedzeniu 9 września br. przyznała stacjom Stopklatka TV i Fokus TV miejsca na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.

Fokus TV i Stopklatka TV - nowe kanały na pierwszy multipleks

Stopklatka TV, będąca wspólnym projektem Kino Polska TV i Agory, otrzymała miejscena MUX-1 przeznaczone dla kanału filmowego. W konkursie brały też udział takie stacje jak Polsat Kino, Kino 5 (należące do Mediasetu) oraz Telekino (wspólny projekt Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych, Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Kino Świat).

Jak zapowiada nadawca, oferta programowa kanału Stopklatka TV oprze się na trzech podstawowych filarach: polskiej klasyce filmowej produkcji europejskich i kinie światowym. Ramówka przyjmie przejrzysty układ pasm filmowych, cykli tematycznych i wieczorów specjalnych. Każde z pasm filmowych będzie miało inną zawartość i będzie skierowane do konkretnego odbiorcy . Rano nadawane będą produkcje dla dzieci i młodzieży, około południa - dokumenty, popołudniu - filmy i seriale, zaś wieczorem  w ramówce znajdą się autorskie cykle, zestawy tematyczne, produkcje własne, wydarzenia specjalne i premiery filmowe.

Stacja Fokus TV, należąca do spółki TV Spectrum wchodzącej w skład Grupy ZPR, dostała z kolei miejsce dla kanału poznawczo-edukacyjnego. Rywalizowali o nie także tacy nadawcy jak Apella (z kanałem TV Nowa), TVS (TVS), 4fun Media, Media Works, Edusat, TVR (TVE) i Discovery Communcations (DMAX).

Kanał Fokus TV będzie prezentować filmy, reportaże oraz inne audycje z takich dziedzin jak: nowe technologie i wynalazki, gospodarka, kultura i historia cywilizacji świata oraz o tematyce podróżniczej, etnograficznej, geograficznej, przyrodniczej i ekologicznej. Stacja ma być adresowana do szerokiej grupy odbiorców reprezentujących wszystkie grupy społeczne, z dużych miast i małych miejscowości, ciekawych świata, szukających inspiracji i wiedzy, w tym także dla całych rodzin.

Rozpoczęcie nadawania obu kanałów na MUX-1 nastąpi po uzyskaniu rezerwacji częstotliwości wydanej przez prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Najprawdopodobniej nastąpi to w kwietniu 2014 roku, gdy miejsca na MUX-1 zwolni Telewizja Polska. Poprzednie konkursy na nadawanie na tym multipleksie wygrały TV Trwam (więcej na ten temat) i TVP ABC.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fokus TV i Stopklatka TV - nowe kanały na pierwszy multipleks

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
oburzony
ZPR trzeci kanał na mux! Wszystko ustawione! Układy Układy Układy....
odpowiedź
User
zakapoir
Dzięki ci matko bosko telewizyjna! Wygrali moi faworyci Stopklateczka i Fokusik! Teraz czekam co pokażą.
odpowiedź
User
Neo
BRAWO KRRITV NARESZCIE COS NORMALNEGO!!!!!! ZACZĄŁEM WIERZYĆ W TO, ŻE COS SIĘ MOŻE ZMIENIĆ NA MULTIPLEKSIE. NIECH STOPKLATKA POKAŻE JAK SIĘ ROBI PRAWDZIWY KANŁ FILMOWY
52 92
odpowiedź
User
kamil
Liczyłem na DMAX,ale zobaczymy co pokaże Fokus.Stopklatka była faworytem i gratuluje Kino Polska i Agorze.
32 86
odpowiedź
User
reksik
Dobrze że nie TVS
38 33
odpowiedź