SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fortuna zakłady bukmacherskie liczy na rekordowe wyniki w 2012

Fortuna zakłady bukmacherskie, polska spółka z grupy Fortuna Entertainment Group, liczy że rozpocznie oferowanie zakładów online w październiku, choć w optymistycznym wariancie może to być wrzesień. Firma spodziewa się zamknięcia bieżącego roku zyskiem, a w 2012 roku rekordowych wyników, w tym dwucyfrowej dynamiki przychodów w związku z Euro 2012 i olimpiadą w Londynie, wynika z wypowiedzi dla agencji ISB dyrektora generalnego Fortuna zakłady bukmacherskie Jana Stefanka.

Fortuna zakłady bukmacherskie liczy na rekordowe wyniki w 2012

Dodał, że jeśli Polska w przyszłości zdemonopolizowałaby rynek gier liczbowych opanowany obecnie przez państwowy Totalizator Sportowy, firma rozważyłaby oferowanie klasycznych loterii.

"W lipcu złożyliśmy wniosek o licencję na oferowanie zakładów online. Wszystko jest w gestii ministerstwa, ale wydaje się, że październik to realny termin. W optymistycznym wariancie, jeśli otrzymalibyśmy licencję jeszcze w sierpniu, to start usług mógłby nastąpić jeszcze we wrześniu. Operacyjnie jesteśmy gotowi" - powiedział ISB Stefanek.

Dodał, że koszty rozpoczęcia usług powinny być pokryte w ciągu miesiąca działalności. Obecnie spółka posiada ok. 100 tys. aktywnych klientów zarejestrowanych na stronie internetowej Fortuny.

"Liczymy, że przyciągniemy również nowych graczy, którzy dotychczas korzystali z usług nielegalnych bukmacherów internetowych. Szacuje się, że nielegalne zakłady są trzykrotnie większe niż rynek legalny" - powiedział też Stefanek.

Spółka ocenia, że miała "stabilne" przychody w I połowie 2011 roku w ujęciu r/r. Pełne wyniki za ten okres grupa poda 25 sierpnia.

"Nie mogę podawać wyników przed publikacją rezultatów grupy, ale rezultaty w ujęciu r/r są stabilne, co jest dobrym wynikiem biorąc pod uwagę, że obecnie nie ma dużych imprez sportowych, a w ubiegłym roku odbywały się piłkarskie mistrzostwa świata. Na koniec roku spodziewamy się osiągnięcia zysku, co nas wyróżnia na tle polskiej branży mającej kłopoty z rentownością" – zaznaczył Stefanek.

Dodał, że przyszły rok powinien być „rekordowy dla spółki. „Dwa duże wydarzenia sportowe, w tym Euro 2012 w Polsce, powinny przełożyć się na wysoką, nawet dwucyfrową dynamikę przychodów w przyszłym roku. Tym bardziej, że już na pewno będziemy oferować zakłady online" - ocenia szef polskiej Fortuny.

W 2010 roku suma zakładów przyjętych przez polską Fortunę wyniosła około 220 mln zł. Obecnie w polskiej sieci Fortuny działa ok. 385 punktów, w tym 10 franszyzowych. Według słów Stefanka, sieć ma być rozszerzana przez zwiększanie punktów franszyzowych, w tym m.in. barów sportowych.

Firma nawiązała również współpracę z Ticketportal.pl, aby zwiększyć ofertę o sprzedaż biletów. Stefanek wskazuje, że jest to sposób na nowe źródło przychodów, które sprawdziło się już w Czechach i Słowacji.

"W kolejnych latach, w ramach rozszerzania usług, mogliśmy chociażby starać się o wprowadzenie loterii fantowej, na co Totalizator Sportowy nie ma monopolu. Jeśli władze w przyszłości poszłyby drogą demonopolizacji rynku gier liczbowych, rozważylibyśmy oferowanie klasycznych loterii, jak w Czechach" - dodał Stefanek.

Fortuna Entertainment Group uruchomiła w lipcu w Czechach loterię gier liczbowych Loto. Fortuna chce być liderem rynku loterii gier liczbowych na tym rynku i osiągnąć co najmniej 12% udziału w rynku do końca 2012 roku.

W I kw. 2011 r. wynik EBITDA Fortuny wzrósł o 43,9% r/r do 8,4 mln euro. Grupa przyjęła w tym okresie łączne zakłady (amounts staked) na kwotę 114,16 mln euro, o 16,5% więcej w porównaniu do tego samego okresu roku poprzedniego.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fortuna zakłady bukmacherskie liczy na rekordowe wyniki w 2012

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl