SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fratria dziękuje za kupowanie e-wydań „Sieci” i zapowiada nowy projekt. „Patrzymy w przyszłość z umiarkowanym optymizmem”

Tygodnik „Sieci” (Fratria) przygotował spot, w którym redakcja dziękuje czytelnikom za kupno prenumerat cyfrowych i zachęca do przedłużania kończących się subskrypcji. Zapowiada też rozwój mediów wydawcy. - Za wcześnie na szczegóły, ale mogę powiedzieć, że jest to kwestia najbliższych tygodni - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Michał Karnowski, członek zarządu Fratrii.

Pod koniec marca br. Michał Karnowski po raz pierwszy zaapelował do czytelników tygodnika „Sieci” o wykupowanie cyfrowych subskrypcji. - To czas wielkiej próby dla Polski. Wiem, że to pyłek na mapie problemów, ale zamrożenie społeczne to kłopoty także dla pisma. Dlatego PROSZĘ - jeśli ktoś nie może kupić w kiosku, niech rozważy zakup PDF - apelował w spocie zamieszczonym w internecie. Na początku kwietnia swój apel powtórzył. - Bardzo proszę o wsparcie całego zespołu redakcyjnego, wszystkich dziennikarzy, którzy tutaj pracują, których państwo znacie, którzy walczą o prawdę i pilnują Polski - mówił Karnowski.

Teraz redakcja w spocie dziękuje za zaangażowanie czytelnikom, a jednocześnie - apeluje o przedłużanie cyfrowych subskrypcji. - Nasza kampania zmierzająca do uzupełnienia zamrożonej częściowo sieci kolporterskiej prasy (i ograniczonej mobilności społecznej) przez specjalne promocje e-prenumerat tygodnika „Sieci” przyniosła zaskakująco dobry efekt. Przypominamy - to nie tylko obrona ważnego tygodnika pilnującego polskiej racji stanu, to także wsparcie niezależnego, wolnego, nie ulegającego żadnym presjom portalu wPolityce.pl! - czytamy w odredakcyjnym tekście.

Redakcja zapowiada też, że znaczący odzew ze strony czytelników pozwala myśleć o uruchomieniu kolejnego etapu w rozwoju mediów Fratrii. - To ruch, nad którym pracujemy od dawna, a teraz wydaje się on konieczny i możliwy - czytamy.

 

Michał Karnowski w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl nie zdradza szczegółów, ale mówi, że wzrost prenumerat jest „bardzo znaczący” i pozwala realnie już myśleć o uruchomieniu nowego projektu medialnego.

- Za wcześnie jeszcze by mówić, co to będzie, ale mogę zdradzić, że projekt ruszy w ciągu kilku tygodni. Poziom wpłat na prenumeraty pozwala nam patrzeć w przyszłość z umiarkowanym optymizmem, a nawet rozwijać naszą działalność wydawniczą. Wszyscy mamy trudną sytuację, mówię o mediach. Pandemia to na pewno sprawdzian fundamentów, na których fundowane są poszczególne media. W przypadku mediów Fratrii okazują się one być silne i stabilne. Naszą sytuację można opisać następująco: jeśli na rynku będzie „tylko” sztorm, to przetrwamy. Ale jeśli przyjdzie tsunami, to nikt nie może za to ręczyć - prognozuje Karnowski.

Nowy spot reklamuje dalej obowiązującą promocję cyfrowych subskrypcji. Wydawca jeszcze w marcu wprowadził specjalną ofertę, by zachęcić czytelników do wybierania tej formy zakupu pisma. E-wydania tygodnika „Sieci” i miesięcznika „W Sieci Historii” są teraz dostępne w cenie 9,99 zł za miesiąc za, 49,99 zł za trzy miesiące; 89,99 zł za 6 miesięcy, a 89,99 zł za 12 miesięcy.

Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż tygodnika „Sieci” w styczniu br. wyniosła 36 287 egz., po spadku rok do roku o 0,35 proc. Natomiast portal wPolityce.pl w grudniu ub.r. miał 1,22 mln użytkowników, 26,6 mln odsłon oraz 28 minut i 24 sekundy średniego czasu korzystania przez odwiedzającego (według badania Gemius/PBI).

Dołącz do dyskusji: Fratria dziękuje za kupowanie e-wydań „Sieci” i zapowiada nowy projekt. „Patrzymy w przyszłość z umiarkowanym optymizmem”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sylwia
Brawo Sieci!

Bardzo dobrze, że magazyn wychodzi w papierowej formie i dodatkowo będzie się rozwijał. Mówiąc wprost jest to dobra wiadomość.
odpowiedź
User
JUSTYNA
Brawo FRATRIA za regularne wydania papierowe tygodnika "Sieci". Aczkolwiek moglibyście częściej dodawać jakąś naklejkę do tygodnika.
odpowiedź
User
YKK
Karnowscy znowu dostana dotację? Czy uruchomią wzorem Sakiewicza "telewizję internetową" za kilka baniek? Tak czy siak póki partia przy żłobie - to i żłoby przy partii.
odpowiedź