SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Powstanie Fundacji TVP dla Rodziny po raz kolejny odsunięte w czasie

W maju br. Telewizja Polska skierowała do Rady Mediów Narodowych wniosek o zgodę na powołanie Fundacji TVP dla Rodziny. RMN poprosiła nadawcę o szczegółowe informacje na temat tego projektu. Telewizja Polska przekazała je członkom Rady. Na czwartkowym posiedzeniu ponownie poprosili jednak o uzupełnienie statutu fundacji - wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl.

Article

Fundacja ma być - według nadawcy publicznego - odpowiedzią na prośby, jakie otrzymuje Telewizja Polska - listy i maile z apelem o pomoc w różnych kwestiach: leczenia, przypadków losowych, wypadków czy trudnej sytuacji materialnej.

- Władze TVP postanowiły nadać spójny charakter działaniom pomocowym, które dotychczas odbywały się na antenach TVP - wyjaśniało nam w maju br. Centrum Informacyjne Telewizji Polskiej - Planowana fundacja nie ma na celu konkurować z innymi podmiotami, z którymi współpracuje telewizja publiczna, a jedynie w sposób bardziej sformalizowany i metodyczny prowadzić działania, które i tak miały miejsce na antenach telewizji, a których oczekiwali nasi widzowie - skomentowało przed kilkoma tygodniami Centrum Informacji TVP.

Rada Mediów Narodowych żąda uzupełnienia statutu

Na posiedzeniu Rady Mediów Narodowych, które odbyło się w ostatni czwartek, organ ponownie zażądał uzupełnienia statutu działalności Fundacji TVP dla Rodziny. Zdaniem Rady statut wymaga doprecyzowania.

Jak wynika z naszych informacji, powołanie organizacji jest już jednak właściwie przesądzone, bowiem miała zapaść „decyzja polityczna” o wyrażaniu zgody na jej działalność.

W wypadku dostarczenia i uzupełnienia wymaganych dokumentów przez telewizję publiczną, RMN będzie głosować w tej sprawie zapewne na kolejnym posiedzeniu. Przypomnijmy, że z ramienia PiS w radzie zasiada Krzysztof Czabański (jako przewodniczący) oraz Elżbieta Kruk i Joanna Lichocka, z PO Juliusz Braun, a z Kukiz’15 – Grzegorz Podżorny.

Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się również, że członkowie zarządu fundacji mieliby być powoływani przez Radę Mediów Narodowych, Krajową Radę Radiofonii i Telewizji oraz zarząd Telewizji Polskiej.

Swoje fundacje mają TVN i Polsat

Fundacja według naszych doniesień ma spełniać również rolę wizerunkową – chodzić ma o to, że działalność charytatywną prowadzą Polsat i TVN. W Telewizji Polskiej miały już padać podobne pomysły sformalizowania działalności o takim charakterze już za czasów poprzedniego prezesa, ale ostatecznie nie zdecydowano się na ten krok.

Fundacja Polsat została założona w drugiej połowie lat 90., pomaga osobom niepełnosprawnym i chorym dzieciom. Ma na swoim koncie akcje (realizowane wspólnie z innymi podmiotami) takie jak „Podaruj Dzieciom Słońce”, „Prosto do Europy”, „Podziel się Posiłkiem” i „Rodzina – Dom Budowany Miłością”.

Fundacja TVN „Nie jesteś sam” z kolei działa od 2001 roku, od dwóch lat jej prezesem jest dziennikarka „Faktów” Katarzyna Kolenda-Zaleska. Fundacja organizuje pomoc dla chorych dzieci i seniorów. Realizuje m.in. akcję „Podaruj misia”, bożonarodzeniową kampanię oraz coroczny piłkarski mecz charytatywny (w ostatnich edycjach drużyna TVN grała z zespołem Fundacji WOŚP). Fundacja Polsat jest promowana poprzez spoty oraz w niektórych programach stacji Polsatu (m.in. w „Wystarczy chcieć” emitowanym w Polsat News od 10 lat), natomiast Fundacja TVN jest obecna w analogiczny sposób w kanałach Grupy TVN.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Powstanie Fundacji TVP dla Rodziny po raz kolejny odsunięte w czasie

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
seba
oj szykuje sie omijanie podatków
16 9
odpowiedź