SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fundacja Wysokich Obcasów wciąż nie działa

Fundacja Wysokich Obcasów „praktycznie nie działa w tej chwili” - przyznała Agora. W ciągu miesiąca spółka ma podjąć decyzję, co dalej stanie się z fundacją. W ciągu pół roku organizacja straciła cały swój zarząd.

W piątek Agora przedstawiała wyniki finansowe za czwarty kwartał i cały ub.r. W czwartym kwartale ub.r. przychody grupy zmalały o 5,9 proc. do 331 mln zł, sprzedaż reklam spadła o 10 proc., a biletów w kinach Helios o 9 proc. Całoroczna strata netto firmy sięgnęła 105,7 mln zł, z czego prawie połowa to koszty odpisów.

Podczas spotkania online z członkami zarządu spółki spytaliśmy, co dalej Fundacją Wysokich Obcasów. Czy prowadzi ona obecnie działalność? Kto zasiada w jej zarządzie?

- Fundacja Wysokich Obcasów praktycznie w tej chwili nie działa, po tym kiedy zrezygnowała dotychczasowa prezes – odpowiedział Wojciech Bartkowiak, członek zarządu Agory odpowiedzialny za segmenty Prasa i Administracja.

Niedawno firmę opuściła bowiem Aleksandra Klich-Siewiorek – poza kierowaniem Fundacją była także naczelną „Wysokich Obcasów”. Przeszła na stanowisko dyrektorki Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku.

- Podsumowujemy działalność Fundacji, przeglądamy jej dokumentację – dodał w piątek Bartkowiak. - Mniej więcej w ciągu miesiąca od dzisiaj zdecydujemy, co robimy dalej z Fundacją – podkreślił.

Agora powołała Fundację Wysokich Obcasów w 2018 roku. W lipcu ub.r. z jej zarządu odeszła wiceprezeska Zuzanna Lewandowska. Z Fundacją (i Agorą) pożegnała się także przewodnicząca jej rady Joanna Mosiej-Sitek, była zastępczyni wydawcy „Gazety Wyborczej”, odpowiedzialna m.in. za markę „Wysokie Obcasy”.

O przewodniczenie radzie Fundacji Wysokich Obcasów została poproszona Sylwia Gregorczyk-Abram, jednak nie tylko natychmiast wycofała się z wcześniejszej zgody, ale i poinformowała, że w ogóle odchodzi z rady. Jako powód podała „liczne zobowiązania” i „nieoczekiwany obrót spraw w Fundacji”. W Agorze nie pracuje też inny z byłych już członków rady Fundacji Wysokich Obcasów, Jerzy Wójcik; tym samym nie ma go też w Fundacji.

Czytaj też: Rusza proces wytoczony Agorze przez Jerzego Wójcika

W grudniu przestała funkcjonować strona internetowa Fundacji.

Fundacja Wysokich Obcasów funkcjonowała jako wspólna inicjatywa Agory oraz marki „Wysokie Obcasy”. Działała na rzecz praw kobiet i przeciwdziałania dyskryminacji, prowadziła m.in. projekt „Kobiety wiedzą, co czytają". Wśród obszarów działalności Fundacji znajdowały się również niezależne dziennikarstwo, kultura i sztuka oraz budowa społeczeństwa obywatelskiego.

Nad programem organizacji poza zarządem czuwała rada Fundacji. Do niedawna tworzyło ją 13 osobistości ze świata kultury, nauki, biznesu oraz mediów, m.in. prezes Agory Bartosz Hojka, Dominika Kulczyk, Monika Płatek, Dorota Wellman i Ewa Wieczorek. Teraz zasiada w niej kilka osób.

Dołącz do dyskusji: Fundacja Wysokich Obcasów wciąż nie działa

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krasawica
Sytuacja,jak w firmie-matce, tj. Agorze.
Bordello totale.
odpowiedź
User
Ekspert
Większość fundacji nic nie robi, nie licząc transferów pieniężnych.
odpowiedź
User
dd
"nieoczekiwany obrót spraw"... czyli wyskakiwanie przez drzwi i okna w bogatej fundacji "ratującej" kobiety.
Czekamy na wysyp dziennikarskich pryncypialnych śledztw czy tam reportaży, w tym jakże demokratycznym temacie.
odpowiedź