SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ciszewski, Owerko, Misiak, Gołębiewski i Chmura tworzą fundusz Smartlink Partners

Znani polscy przedsiębiorcy: January Ciszewski, Marian Owerko, Tomasz Misiak, Tomasz Gołębiewski i Ryszard Chmura startują ze wspólnym projektem Smartlink Partners. Zakłada on utworzenie dwóch funduszy - Smartlink Venture i Smartlink Evolution, które będą inwestować w najbardziej perspektywiczne dla gospodarki branże - jak cyberbezpieczeństwo, ochrona zdrowia czy automatyzacja procesów.

Article

Nowo powstałe fundusze Smartlink Venture i Smartlink Evolution wspierane będą przez Rafał Brzoskę, firmę inwestycyjną JR Holding ASI oraz organizację biznesową, Corporate Connections skupiającą właścicieli i głównych udziałowców największych firm w Polsce .

Doświadczeni przedsiębiorcy łączą siły w Smartlink Partners

Tworzone fundusze stanowią  połączenie kompetencji niezwykle doświadczonych przedsiębiorców, którzy jednocześnie są wytrawnymi inwestorami, oraz zarządzających z wieloletnim stażem potwierdzonym licznymi sukcesami. Taka kombinacja pozwala nie tylko precyzyjnie dobierać do portfela spółki o ponadprzeciętnym potencjale wzrostu, ale również efektywnie wspierać je w osiągnięciu rynkowego i finansowego sukcesu.

- Postanowiliśmy połączyć siły, aby stworzyć unikalne na polskim rynku fundusze, inwestujące w przedsięwzięcia o największym potencjale wzrostu w najbardziej przyszłościowych branżach. Połączenie kompetencji wieloletnich przedsiębiorców z doświadczonymi zarządzającymi i szeroką siecią kontaktów daje nam większe możliwości wspomagania inwestycji z portfela funduszu. Tej przewagi nie mają zarządzający nie będący przedsiębiorcami – powiedział January Ciszewski, prezes i główny akcjonariusz JR Holding.

Dzięki elastycznej polityce inwestycyjnej fundusze będą angażować się zarówno w obiecujące spółki na wczesnym etapie rozwoju z możliwością dalszego ich wspierania w kolejnych etapach, a także w spółki bardziej dojrzałe, poszukujące środków na skalowanie biznesu.  

Strategia Smartlink Partners zakłada inwestowanie w spółki wspierające transformację technologiczną w przyszłościowych obszarach, zarówno tradycyjnych jak ochrona zdrowia, logistyka, efektywność energetyczna, a także bardziej nowoczesnych jak cyberbezpieczeństwo, automatyzacja procesów, wirtualizacja usług i idące za nimi zmieniające się zwyczaje konsumenckie.

- Świat zmienia się na naszych oczach, w ostatnich trzech latach stajemy przed największymi wyzwaniami od dziesięcioleci, wymuszają one niezwykłe przyspieszenie transformacji cyfrowej i wdrażania najnowszych technologii. Przy okazji rewolucyjnych przemian zwykle następuje „transfer wartości ” od tych, którzy ich nie dostrzegają do tych, którzy je kreują. Dlatego postanowiliśmy połączyć siły i inwestować w przedsięwzięcia które na te potrzeby najlepiej odpowiadają, chcemy mieć dzięki temu wpływ na rozwój tych trendów – zaznaczył Marian Owerko, jeden z inwestorów strategicznych.

- Wydarzenia ostatnich paru lat, szczególnie pandemia COVID, pokazały dobitnie konieczność zastosowania nowoczesnych technologii w każdej niemal dziedzinie życia i przyspieszyły adaptację najnowszych technologii w wielu tradycyjnych biznesach, nawet w tych w których do niedawna wydawało się to odległą przyszłością. Dzisiaj każdy przedsiębiorca jest świadomy, że nie ma biznesu bez technologii i wygrają Ci, którzy szybko i efektywnie będą z niej korzystać – dodał Tomasz Gołębiewski.

Kto tworzy Smartlink Venture i Smartlink Evolution

W skład zespołu zarządzającego Smartlink Venture wchodzą Marcin Molo oraz Leszek Skowron. Mają oni ponad 10 lat doświadczenia w inwestycjach venture na wczesnych etapach rozwoju spółek technologicznych oraz track record projektów rozwijanych od etapu koncepcji, do spółek wycenianych na setki milionów złotych.

Funduszem Smartlink Evolution zarządzał będzie Tomasz Danis, absolwent MBA na Harvard Business School posiadający ponad 10 letnie doświadczenie w inwestycjach typu Venture Capital w całej Europie oraz 10 lat w doradztwie strategicznym dla największych spółek na całym świecie. Zainwestował ponad 150 mln euro w kilkadziesiąt projektów i uzyskał ponad 250 mln euro z kilkunastu przeprowadzonych wyjść z inwestycji.

Plan rozwoju funduszy zakłada pozyskanie inwestorów i zainwestowanie na poziomie minimum 100 mln euro w najbliższym czasie. Inwestycja przeznaczona jest dla inwestorów profesjonalnych, szukających ekspozycji na szybko rosnący sektor nowych technologii w regionie CEE, którzy zapraszani będą do projektu przez jego założycieli.

- Idea wspólnego przedsięwzięcia powstała jako odpowiedź na zgłaszane w ramach organizacji projekty inwestycyjne. Postawiliśmy sobie za cel zbudowanie unikalnego na rynku funduszu, w którym decyzje inwestycyjne są podejmowane przez praktyków rynku i doświadczonych zarządzających. Takie rozwiązanie daje również możliwość inwestowania w ciekawe projekty większej liczbie osób, w szybszym czasie. Jesteśmy zdania, że to połączenie zaowocuje powstaniem i rozwojem nowych, innowacyjnych biznesów na rynku - powiedział Ryszard Chmura, prezes Corporate Connections.

Dołącz do dyskusji: Ciszewski, Owerko, Misiak, Gołębiewski i Chmura tworzą fundusz Smartlink Partners

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl