SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Gant może pozyskać łącznie nawet około 200 mln zł z emisji akcji i obligacji w 2010 roku

Firma deweloperska Gant Development liczy na pozyskanie łącznie nawet niemal 200 mln zł z emisji akcji i obligacji w 2010 roku na finansowanie inwestycji, poinformował członek zarządu spółki Andrzej Szornak.

"W lutym przeprowadzamy emisję akcji z prawem poboru z której chcemy pozyskać 45 mln zł. Jednocześnie przeprowadzamy emisję obligacji zabezpieczonych, z której łącznie liczymy na pozyskanie 50 mln zł. W tym roku możemy również podjąć decyzję o emisji obligacji niezabezpieczonych na łączną kwotę 100 mln zł. Opcjonalnie oczywiście możemy skorzystać z kredytu bankowego" - powiedział dziennikarzom w poniedziałek członek zarządu Ganta.

Z emisji akcji środki zostaną wykorzystane na realizację pierwszego etapu inwestycji przy ul. Sokołowskiej w Warszawie (17,2 mln zł), drugiego etapu gdańskiego "Myśliwska Park" (7,35 mln zł) oraz pierwszego etapu osiedla "Pastelowa Kraina" we Wrocławiu (7,3 mln zł). Pozostałe środki spółka wykorzysta na nabycie nieruchomości w Krakowie.

Emisje obligacji mają finansować kolejne projekty spółki. W 2010 roku spółka rozpoczyna łącznie osiem inwestycji mieszkaniowych o powierzchni 86,34 tys. m kw. W 2011 roku wprowadzone do oferty zostanie kolejne 93,46 tys. m. kw. w ramach dziewięciu kolejnych projektów mieszkaniowych. W ramach projektów komercyjnych spółka chce rozpocząć nowe inwestycje o łącznej powierzchni 59 tys. m. kw. Dodatkowo spółka planuje nabyć kolejne lokalizacje w czeskiej Pradze, Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku o łącznej powierzchni 48 tys. m kw.

Gant szacuje, że w 2010 roku osiągnie 32 mln zł z tytułu najmu w nieruchomościach komercyjnych spółki i chce zwiększyć te przychody do 60 mln zł w 2012 roku.

"W 2009 roku z tego tytułu osiągnęliśmy przychody rzędu 28 mln zł z siedmiu nieruchomości. Nowe inwestycje o łącznej powierzchni 59 tys. m2 pozwolą nam zwiększyć te przychody do 50 mln zł w 2011 i 60 mln zł w 2012 roku" - dodaje członek zarządu Ganta.

Gant Development miał narastająco w I-III kw. 2009 roku 61,42 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 2,57 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 318,01 mln zł wobec 31,80 mln zł. (ISB)
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gant może pozyskać łącznie nawet około 200 mln zł z emisji akcji i obligacji w 2010 roku

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Niwetul
Ambitnie, ambitnie. Ciekaw jestem jak im pójdzie w Warszawie? Są nowi na tym rynku i będą musieli przebić się cenami i jakością.
8 8
odpowiedź